Subiect: Mi-e rusine
View Single Post
  #82  
Vechi 20.11.2014, 18:34:54
vsovivivi vsovivivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 27.08.2012
Locație: Insectharul creștin ortodox israelit
Religia: Ortodox
Mesaje: 549
Implicit

Citat:
În prealabil postat de fallen Vezi mesajul
Daca ziceti ca sfarsituk e asa aproape, atunci poate trebuie sa apara Antihristul; oare cine-o fi Putin sau Obama ? Ca Hitler uite ca nu fu... oare de ce am eu impresia ca omenirea intodeauna a crezut ca sfarsitul e aproape ???( si a actionat in consecinta, intoc,ai ca-n povestea cu drobul de sare :))
Nu știu de ce căutați voi antihristul mereu în curtea altora... oare nu cumva va fi un foarte creștin ortodox?.. un foarte român patriot?.. un foarte foarte... sau nu știați că este un comunist acoperit ce se dă creștin?.. ceva gen Iliescu&&Vadim&&... doar că e ascuns prin BOR sau prin ceva mănăstire... că Ponta era gata gata să fie chiar el... noroc cu Iohannis și tinerii care nu l-au lăsat să ajungă așa ceva! Deci căutați-l în voi înșivă mai înainte de a-l căuta în curtea altora... și o să constatați cu surprindere cât de aproape era viermele viclean și nu v-ați dat seama!

Deci pecetea antichrismului e comunismul gLumeț acoperit!.. și corceala creștină cu o viață din asta dublă slujind lui Dumnezeu în aparență ca ipocriții dar mai ales slujind în ascuns cu viclenie toate fărădelegile și pe părinții lui firești: mamona și tatuleo. (unde ..eț vine de la semeț, îngâmfat, trufaș și arogant ce se preface sărac și cinstit ca un copil pilaș... așa ca țapu' roșu' sEDOMit îmbrăcat în lup acoperit cu blană de oaie)

Last edited by vsovivivi; 20.11.2014 at 18:41:48.
Reply With Quote