View Single Post
  #46  
Vechi 09.04.2022, 11:21:48
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 400
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Deci e clar că dacă Dumnezeu ar trimite un suflet de la creștinism la idolatrie, prin reîncarnare s-ar contrazice pe Sine, mâncarea jertfită idolilor, sângele de animal, animalul sugrumat-mortăciune de la care nu s-a scurs sângele în afara lui, desfrânarea adusă ca ofrandă idolilor în ceremonii de împreunare sunt toate întinări întru erezie și grave căderi.
Aici reincarnarea e cu sensul sufletului, nu cel trupesc. Se mai spun ca cei care fac multe pacate de orice fel se intorc la mintile si caile paganilor din trecut.

Un exemplu clar este homosexualitatea. In Roma Antica, dar si Grecia Antica si toate tarile de pretutindeni, homosexualitatea era considerata ceva normal si practicata des atunci.

Iar in zilele noastre, uitati tarile TOATE din lume (mai putin cele islamice si ortodoxe), vor sa promoveze homosexualitatea ca ceva normal, ca sa intoarca acest obicei pagan pe care il practicau romanii , grecii, si etc de pe atunci.

Si pentru Serafim, toate celalalte religii si talcuiri pagane despre sufletul dupa moarte sunt false, citeste mai jos ce am scris despre Lucifer. Iar Crestinismul a existat inca de la Adam si Eva, numai ca in Vechiul Testament, Dumnezeu i-a ales pe evrei mai intai pana la Iisus. De la Iisus incoace totul este pentru toata lumea.

As putea zice ca toate religiile pagane au fost si sunt egale cu 0.

Nu gasesc scrieri sau dovezi ceva de genu in Biblie, dar eu banuiesc foarte mult ca religiile pagane precum si conceptiile despre sufletul dupa moarte in celalalte religii au fost manifestate de Lucifer, si toti spun ca "zeii" de fapt au fost niste diavoli foarte puternici sa ispiteasca omenirea in a crede lor pentru principalul motiv ca Lucifer sa se razbune pe Dumnezeu ca el isi promova influenta pe Pamant la creatia lui cel mai de pret: fiinta umana. Si stiti voi toti ca pana la Iisus Hristos toti oamenii de pe Pamant se duceau in Iad, de cand a Inviat Iisus Hristos portile (portile cu sens metaforic) Raiului s-au deschis, acum Raiul e pentru toata lumea, pentru ca s-a aflat Adevarul ca El este Mantuitorul.

Stiti ca Lucifer era gelos de creatia lui Dumnezeu: oamenii, ce-o fi zis, daca oamenii vor sa il venereze pe Dumnezeu, ia sa imi fac eu religiile mele pe Pamant, si cine stie se manifestau dracii in mintile oamenilor din lumea antica sa creada ca exista un Zeus, Jupiter, Yavanna, Hades, Athena, Hermes, Buddha, si etc. Mai este varianta ca anumiti oameni simpli care de exemplu Buddha, au fost ca si cum "posedati" de o influenta Luciferiana sa promoveze chestii de lumina sau rau. Lucifer a fost inger luminat dar acum e si diavol, il stie pe Dumnezeu, acum stie si Sf. Scriptura stie si tot raul ca este rau, de asta presupun ca el este in spatele tuturor religiilor pagane/politeiste.

Arma lui Lucifer in ziua de azi este ateismul/agnosticismul si anti-teismul (mai nou am aflat de ramura asta) si extremismul. Nu mai merge cu paganismul cum era odinioara.

Late edit despre Islam si vikingi: Uite spre exemplu la nordici da? Ce spuneau ei ca daca mor onorabil vor ajunge in Sala lui Odin si vor bea, manca si vor canta in vesnicie....vrajeala maxima, o influenta Luciferiana ca sa ii faca pe pagani sa creada in asa ceva. Sau islamistii, cum poti sa spui daca ai fost om bun in Rai vei avea 40 de virgine....cea mai mare aberatie, tot o chestie draceasco-luciferiana. Eu si acum imi pun indoiala asupra Islamului, daca lumea deja a fost setata si s-a aflat Adevarul prin Iisus Hristos de ce ar mai veni Arhanghelul Gabriel in visul profetului Mohamed ca trebuie sa dea nastere la Islam, de Allah si chestii. Eu cred ca acea vedenie a profetului Mohamed a fost o inselatorie la fel Luciferiana. Si Islamul se duce la acelasi nivel cu Paganismul, la comportament.
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."

Last edited by Adr.iu91; 09.04.2022 at 11:44:38.
Reply With Quote