View Single Post
  #54  
Vechi 10.08.2010, 12:50:59
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Pentru ce te îndoiești puțin credinciosule? De ce crezi că te-am mințit? Nu judeci tu ce cu fățărnicie oare despre păcatul sinuciderii? Păi sinucideri există și pentru ascultare de Dumnezeu, pliniri de promisiuni luate înaintea Domnului, când nu mai suporți durerea, tortura, boala, nebunia, sau iată, Mădălina Manole s-a sinucis din dragoste curată ca să le fie lor mai bine, celor care rămân aici... deci sinuciderea ca păcat, este rea când fugi de răspundere, fugi din pofta de născocirea și rușinea drăcească de a te îndoi de Mila lui Dumnezeu refuzând a veni la lumină și a da socoteală Domnului... sau vii la Mântuire dar vii ca fățarnicul viclean și mincinos și mîndru și păcătos ce nu vrei să ieși din patimi ci ca să te autoîndreptățești cu propriile tale vrednicii... un fel de iepâraș alb cu lăbuță neagră dar care o ține ascunsă ca să nu se vadă... decât puritatea blăniței albe... rușinea drăcească de după.
V,

gLumeshi 'ntr-o doara inshelat de stii tu cine-i-s ala-aia.

SINUCIDEREA E CEL MAI MARE PACAT care nu are iertare nici aici, nici dincolo si niciodata. Nu sminti lumea cu aberatii.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote