View Single Post
  #6  
Vechi 06.11.2022, 07:36:27
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.971
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Carina Laura Vezi mesajul
Mulțumesc pentru ajutor, raspund cam târziu pt ca am fost implicata in alte proiecte si n-al reușit sa mai intru. Voi folosi linkul de mai sus pt a studia deocamdta
. Spre bucuria mea voi ajunge in tara la scoala pe 15 noiembrie si sper ca la fata locului in biblioteca facultății voi gasi acea ediție... Sau poate ma va indruma dnul profesor. MULȚUMESC pt implicare, Dumnezeu sa rasplateasca si sa inmulteasca darul pt fapta buna😊🙏🙏🙏
Cu drag, să ne spui dacă descrierile sunt la fel, fă o poză pe telefon la descrierea de pe situl dervent și compară cu ce e la bibliotecă, s-ar putea să fie identice.
Doar pe situl dervent e descrierea băgată din codarea paginii, am descărcat versiunea de biblie Anania de pe net și nu am găsit pe varianta pdf, nici descrierile nici notele de subsol.

Din ce am citit, la Iosua Navi, la Iov și la prooroci sunt cele mai grafice descripții, cum vorbește din nor Dumnezeu cu Iov, cum vin trei prieteni și-l chestionează pt ce i s-a întâmplat șamd,.
Unele cărți sunt grupate și e doar o descriere la 4-5 cărți, de aceea n-o să apară în drept cu fiecare.

Descrierile mai sunt și în varianta fizică a bibliei diortosită de Bartolomeu Anania, dacă o ai acasă, eu o am și le-am găsit.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote