View Single Post
  #8  
Vechi 22.10.2012, 03:09:44
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Depinde,de imprejurari...uneori esti inconjurat/a de oameni care au pretentii mari de la tine;nu sunt multumiti cu lucrurile mici,nu le apreciaza si te fac sa te simti si de 2 parale(te fac sa te simti ieftin,sau zgarcit dupa caz).
Deci zic ca depinde,nu intotdeauna poti iesi castigator mizand pe bunele intentii.

Sunt acei oameni carora daca le aduci o floare , iti arata ca ei au vaze mari pt buchete,le trimiti bomboane cand sunt in spital si iti reproseaza ca s-au topit pe drum si mai bine le trimiteai bani ca-si cumparau ei!!!!

Eu prefer sa mint,decat sa stric bucuria celui care daruieste(stiu ca nu este bine dar nici nu vreau sa mahnesc o persoana cu intentii bune doar pt ca sunt eu mai pretentioasa din fire).

Asteptam si urmarea.

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
"Calul de dar nu se cautra la dinti."
Adica, un cadou este un dar, iar a critica un dar arata o mare nemultumire(nu neaparat fata de cadoul primit) aflata in sufletul celui care primeste, dar care o afecteaza in asa masura ca nu se poate controla; orice cadou este o atentie ce nu trebuie bagatelizata si a merge cu "un lucru mic", sau de a nu merge cu mana goala, este (pentru unii) un efort.
Yasmina și Demetrius, mi-ați plăcut amândoi ! :)
Reply With Quote