View Single Post
  #6  
Vechi 14.05.2007, 16:55:39
Saurian Saurian is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.08.2006
Mesaje: 257
Implicit

Apropo de vise... Din cate am vazut acest topic e al femeilor dar sa incerc si eu:D Cand eram mic stiam ce voi face in viata: ma voi insura, voi avea copii, voi face facultate, imi voi gasi un loc de munca foarte bun si voi fi bogat. Aceasta era fericirea mea. Acum sa vedem ce s-a intamplat in viata reala. Nu am pe nimeni ( m-am indragostit de persoane ocupate de altii sau care pur si simplu nu ma iubeau - de fapt erau trei femei despre care vorbesc: una o fosta profesoara:D , alta o fosta colega de lucru care urma sa se marite era si penticostala si ultima o tanara singura pe care am gasit-o pe net si care mi-a spus de cateva ori foarte clar sa incerc s-o uit ), cu facultatea sunt inscris la una paritculara, invatamant la distanta, lucrez ca muncitor necalif. stau prost cu banii. Dar am ceva sau mai corect pe cineva la care nu ma gandeam inainte: pe Hristos. Fiind la un topic despre dragoste are rost sa mai sper la acea persoana de pe net? Daca stie cineva sa-mi dea sfaturi ( rugaciuni si din astea ) astept bucuros. Ma gandeam deseori ca prietenia noastra e ceva bolnavicios dar totusi... Am niste ganduri care, atunci cand imi spun eu insumi ca trebuie sa termin cu prietenia cu aceasta tanara, imi spun sa am incredere in Dumnezeu si ma scot din deprimare. Am foarte multe indoieli... Daca ea e aleasa? E o persoana foarte credincioasa care nu o data m-a ajutat in momentele de criza... Dar mi-e frica si ca nu cumva sa fie totul in capul meu. Ce sa fac ca sa aflu exact voia lui Dumnezeu?
Reply With Quote