View Single Post
  #115  
Vechi 18.04.2017, 17:05:48
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Daca nimeni n-a anulat dreptul nimănui de a veghea asupra purităČ›ii ortodoxiei, de ce se iau masuri atât de drastice împotriva celor care nu sunt de acord cu rugăciuni în comun Č™i cu decizile luate la Creta? De ce atâta răutate în numele iubirii?
Esti infantil(a), copilul razgaiat care cand e pus la punct si nu-si mai poate face obrazniciile "vai ce parinti rai".
"ce drept au astia mari sa defineasca ce e bine ce e rau si ce e permis si ce nu? eu stiu mai bine, doar am deja 3 ani".

Citat:
Se apelează la jandarmi pentru a împiedica protestele legate de săptămâna ereziei când se fac rugăciuni în comun cu cei de alte confesiuni. Čši se pare normal? Romanii chiar nu mai au dreptul sa ramana ortodocsi? Trebuie agresaČ›i Č™i spiritual? Aici poate mă lămuresc cei ce Č™tiu.
Ce jandarmi barbate? Desi daca e vorba de tulburarea ordinii publice, daca intra unii nebuni si tipa prin biserici, cine sa vina?
Maicute cu flori?
Ii umfla mai intai jandarmii pe urma ii sorteaza: ori la puscarie ori la nebuni.

Asa ca iti recomand: du-te si tu si protesteaza ca ti se fura ortodoxia si esti "agresata spiritual".
Nu e greu de ghicit unde ai sa fii distribuit(a).

Citat:
Ca eu, una, nu pot înČ›elege...
Nu poti tu multe, da' nici nu poti pricepe nici macar ca nu poti ca altfel ai tine macar gura inchisa sau/si degetele departe de tastatura.
Panimaiesi, tavarski?
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 18.04.2017 at 17:13:31.
Reply With Quote