View Single Post
  #16  
Vechi 30.09.2017, 23:47:01
AdisAdina AdisAdina is offline
Member
 
Data înregistrării: 02.12.2013
Mesaje: 32
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Tot ce spui mai sus este rezultatul muncii necuratului(cum spunea si Bucuriepedrum) pe care tu o intretii prin inchipuirea ca tu ai dreptate, survenita pe fondul uitarii de smerenie, de care nici nu vrei sa mai auzi.

Se vede clar ca lumina zilei ca dezlegarea initiala n-a avut niciun efect si ca legarea a doua, a duhovnicului tau, este cat se poate de cuviincioasa, fiindca tu esti mai revoltata ca nu vine Insusi Hristos la tine sa-ti multumesca si sa ti se inchine tie.



P.S. Au trecut 2 saptamani.
Sa ma iertati dar preotul care mi-a dat dezlegare este egal cu 0? Sa stiti ca am acceptat acest canon dat de duhovnic dar daca efectul este exact advers si nu de vindecare, ce sa fac? Sa stau sa ma imbolnavesc si sa nu fiu in stare nici sa fac lucruri normale? Asta vi se pare normal? Si este normal sa stresezi omul cu acelasi pacat si in fata altarului cand acela se discuta strict la spovedanie?
Ma iertati, eu nu vreau sa mi se inchine nimeni mie, cu atat mai putin Mantuitorul, vreau doar o explicatie simpla. Atat. Eu nu caut nicio dreptate, eu caut sa ma luminez la cap. Si credeti-ma ca in aceste 2 saptamani nu am reusit deloc. Nu poti lega ceva deja dezlegat, asta e o mare aberatie. Daca voia Dumnezeu sa ma lege, ma lega din prima, nu?
Parerile oricum sunt diferite si poate am gresit ca am intrebat iar, poate cel mai corect lucru este sa discut direct cu duhovnicul meu sa-i aduc la cunostiinta situatia.
Imi cer iertare de v-am suparat cu ceva. Va rog sa-mi stergeti postarea. Nu-i mai vad sensul.

Last edited by AdisAdina; 30.09.2017 at 23:51:39.
Reply With Quote