View Single Post
  #6  
Vechi 15.08.2010, 11:10:01
Iubirea's Avatar
Iubirea Iubirea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2010
Locație: Bucuresti in C.I
Religia: Ortodox
Mesaje: 689
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ingerul_pazitor Vezi mesajul
nu vad nimic de ras decat multa ingamfare prosteasca
Pe mine m-a interesat textul si am raspuns acestui fapt care nu este in concordanta cu religia ortodoxa, nu mai spun ca in limba romana acest "dansul si dansa" nu mai sunt folosite nici ca pronume de politete, este bine sa le eviti deoarece deja au intrat oarecum in randul arhaismelor sau chiar al cuvintelor care nu indica politetea, pentru politete avem alte pronume...dar tu ca sa stii toate astea trebuie sa inveti limba romana si mai exact gramatica pronumelui de politete...
Deci, in concluzie pe mine nu m-a interesat persoana care a scris...el a dovedit prin postare ca este un incepator si este bine sa ia aminte, sa invete.

Prin raspunsul tau, tu daca te rezumi la persoana care a scris (adica si respectiv eu) ai dreptate...dar eu zic ca mai important este sa iei de invat...iar mai presus de toate, ca sa intelegi oamenii si pe tine, incearca sa inveti si sa-ti insusesti Viata si Invatatura lui Hristos...sunt convinsa ca vei vedea altfel apoi...nu ai mai fi atat de frustrat.
__________________
"Sa nu spui tot ce stii, sa nu faci tot ce poti, sa nu crezi tot ce auzi!" (pr. Paisie Olaru)
http://www.youtube.com/watch?feature...v=y8zZ_NGRoJo#!
Reply With Quote