View Single Post
  #9  
Vechi 15.08.2010, 12:21:40
Iubirea's Avatar
Iubirea Iubirea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2010
Locație: Bucuresti in C.I
Religia: Ortodox
Mesaje: 689
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ghetsimani Vezi mesajul
asta forma de politete am gasit eu de cuvvinta, imi pare rau ca radeti de mine.Apelativul "bre" intr-adevar se foloseste la tara, forma de politete "dansa" exista in vocabularul lb romane, poate nu in vocabularul duhovnicesc.PRIN ADORMIRE AM CREZUT CA SE INTELEGE DECESUL.
Decat sa intreb si sa vad ca va bateti joc mai bine nu mai intreb, unii chiar nu stiu sa se exprime in termeni specifici, in fine...no more comments
Dragule, eu daca nu interpretam obiectiv si pozitiv prima ta postare, nu-ti raspundeam asa cum am facut-o...e adevarat ca pentru mine a fost hilara exprimarea dar nu de condamnat...deoarece eu chiar interpretez ca esti un incepator si nu cunosti vocabularul, expresiile duhovnicesti...nu mai spun de invatatura si restul.

Dar...daca as fi raspuns fara sa gandesc putin...te-as fi invitat fix sa parasesti forumul considerand o mare jignire adusa Maicii Domnului prin felul in care te-ai exprimat.

Asa ca, de aceasta data eu te invit sa fii obiectiv si sa inveti din tot si toate...inclusiv din palma pe care e posibil sa o mai primesti de la viata...
__________________
"Sa nu spui tot ce stii, sa nu faci tot ce poti, sa nu crezi tot ce auzi!" (pr. Paisie Olaru)
http://www.youtube.com/watch?feature...v=y8zZ_NGRoJo#!
Reply With Quote