View Single Post
  #12  
Vechi 05.01.2010, 21:44:40
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andrei_im Vezi mesajul
ar fi frumos daca toti oamenii ar fi sfinti, asta este si scopul nostru. si mucenicia, sub orice forma (si lupta cu patimile este mucenicie) trebuie sa fie scopul nostru. eu pe PF Teoctist nu il pot judeca pentru ca nu ma pot pune in locul sfintiei sale. sincer iti spun, nu stiu cum as fi procedat. eu abia pot sa renunt la patimile mele..
Stii ceva Andrei, Teoctist si altii din ziua de azi daca nu sunt credinciosi pina la mucenicie trebuie sa lase acele locuri altora mai vrednici ca ei, si sa-si caute locuri de munca la strung, la fabrica unde nu trebuie sa te jertfesti in fata BULDOZERELOR cu pieptul cind acestea avanseaza catre Biserica Sf Vineri si altele

Asa gindesc eu, daca nu sunt in stare sa mor pentru pozitia mea de Patriarh, renunt tata, nu sunt vrednic si ma duc pe santier. Imi rad barba CA TOT NU INSEAMNA NIMIC, ma imbrac in blugi si tricou si plec de la Patriarhie, nu mai fac umbra icoanelor degeaba. Aici nu este vorba de patimile mele sau ale lor ci daca SUNT CAPABIL SA FAC "jobul" asta de PASTOR SAU NU!
Reply With Quote