View Single Post
  #6  
Vechi 09.03.2010, 20:01:23
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nela_27 Vezi mesajul
Noi avem de gand sa mergem si la starea civila si la biserica fara a le spune parintilor si nu pentru ca s-ar opune ci pentru ca ei nu inteleg dorinta noastra de a nu face ''nunta '' - pe de o parte iar pe de alta parte pentru ca oricum nici ei nu au o situatie materiala buna, stim ca nu ne pot ajuta dar stim si ca s-ar agita si stresa daca le-am spune. Si parintii lui sunt departe, si ai mei...i-ar costa foarte mult numai drumul si apoi stiu ca s-ar agita si s-ar supara ca nu ne pot ajuta...
Nu stiu daca facem bine, dar mi se pare solutia optima in cazul nostru...
Aaaa...deci de fapt e posibil ca parintii lui sa isi faca probleme legate de cheltuielile unei petreceri de nunta, neintelegand de fapt dorinta voastra?

Ei atunci cred ca cel mai indicat e sa incercati pe cat posibil sa le risipiti grijile de genul asta, si sa le spuneti faptul ca vreti binecuvantarea lui Dumnezeu, si ca asta e cel mai important lucru pentru voi...

Cred ca faceti foarte bine, binecuvantarea lui Dumnezeu oricum trebuie sa o aveti, e cel mai important lucru...cat despre parinti, cred ca trebuie sa simta si ei dorinta voastra...si sa nu simta poate ca sunt o cantitate neglijabila...nu stiu, zic si eu...pentru ca e posibil sa fie si niste parinti mai orgoliosi...tu ii cunosti.

Doamne ajuta, si multa credinta...si va fi bine!
Reply With Quote