View Single Post
  #189  
Vechi 11.12.2014, 03:55:40
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de icamilin Vezi mesajul
Doamne ajuta! In aceasta dupa amiaza, am fost la Spitalul Casa Austria din Timisoara unde este internata Elena, la Terapie Intensiva. Am stat alaturi de ea doar cateva minute, inaintea mea au intrat in salon sotul ei, cumnata, fratele ei si asistentele trebuiau sa-i schimbe ghipsul. Important este ca ne-a recunoscut, chiar a vorbit cu noi, era bucuroasa ca ne-a vazut, intreba mereu ce fac copilasii ei...
Dimineata e programata la prima operatie : mana stanga.
Ne bucuram ca senzorul de la creier nu inregistreaza vase sparte de sange, deci momentan nu va fi operata la cap.
Mai tarziu o vor opera la picioare, care sunt cam zdrobite din talpa pana sus.
Numai bunul Dumnezeu, Maicuta Domnului si toti sfintii dragi o pot ajuta sa se ridice din patul durerii, sa fie alaturi de familia ei draga iar noi, care putem sa zicem o rugaciune, sunt sigura ca ne va fi ascultata acolo, sus in cer.
Slava lui Dumnezeu pt toate!
Foarte trist in tot cazul...
Sunt convinsa ca Domnul este milostiv si o va ajuta sa-si revina cu bine din acest teribil moment.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote