View Single Post
  #21  
Vechi 03.06.2010, 12:46:13
myreille myreille is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.06.2010
Locație: Botosani
Religia: Ortodox
Mesaje: 11
Implicit

Sunt multe chestii la un botez care sunt numai niste simple obiceiuri...astea sunt fara importanta, cu toate ca lumea le da o super importanta...stiu pt ca sotul meu e preot si stiu cate si cate obiceiuri se mai scot....pe care pr.incearca din rasputeri sa le piarda .ce e mai important e comportamnetul nasilor fata de copilut....CEL MAI IMPORTANT!
Sa stii sa ii duci o jucarie cateodata fara nici o ocazie, sa ii faci vizite sa te interesezi de el...pt ca el sa stie ca 'nana' si 'nanu' sunt acolo mereu pt el niste prieteni , niste parinti adevarati.
Noi avem o singura finuta pana acuma si cu ajutorul lui Dumnezeu vom avea mai multi speram. Incercam pe cat posibil sa o facem sa se simta ca si cum ar fi fiica noastra...e mica ce e drept, dar are un atasament aparte fata de noi, tot timpul i+am dus o jucarioara, am vizitat+o cat de des am putut, in fiecare saptamana macar, ii purtam de grija, cu toate ca are niste parinti minunati.Sunte multe cazuri de nasi care boteaza doar asa, ca e bine sa ai un fin....stiu pe propria piele cum e sa ai un nas care sa nu il intereseze finul deloc....nu e placut.
Indemn pe toata lumea sa isi faca datoria de nasi...nu odata pe luna cu un telefon...poate nici atata...ci si in rugaciune rugandu+te pt. ei ca si pt copii tai, cu prezenta ta alaturi de el sa stie ca are 'nani' iubitori si are pe cine se baza. Iertati, daca am plictisit cumva scriind mult.
Reply With Quote