View Single Post
  #111  
Vechi 03.02.2010, 16:26:21
Ioana-Andreea's Avatar
Ioana-Andreea Ioana-Andreea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.11.2009
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 630
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Ioana-Andreea
Implicit

Citat:
În prealabil postat de amarius Vezi mesajul
Ioana-Andreea, nu ti-am spus ca nu ma rog acasa, iar la adunare merg duminica deoarece este ziua Domnului, cand nu merg imi pare rau.
Biblia care am primit-o pur si simlu, ii multumesc Lui D-zeu ptr. ea, deoarece nu aveam in Belgia de unde lua, cumpara.
Biblia tradusa de Cornilescu nu este modificata, iar Cornilescu a fost preot ortodox cand a tradus-o. Daca sunt diferente pe care le stii, poti sa intrebi si iti pot traduce cat de cat, si vei vedea ca si in orice traducere (ortodoxa, cornilescu,...) se mai fac greseli, dar esentialul este acelasi si nu poate fi interpretat.
Normal ca depinde de mine daca ies schimbat sau nu, ca de aceea merg. Dar nu inteleg de ce consideri ca as fi considerat ca ortodoxia este de vina, poate fi baptista, penticostala,...
ma refeream la biserica nu religie sau teologie, ca asa am scris.
Biblia tradusa de el nu e acceptata de Sinod.Cum explici ca a tradus diferit exact unde se vorbeste de Fecioara Maria,de sfinti,traditie,cruce?
__________________
"Viata nu este nimic altceva decat un sir de apropieri si departari de Dumnezeu" - Pr. Emilianos Simonopetritul