View Single Post
  #145  
Vechi 01.11.2018, 17:39:33
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

Citat:
În prealabil postat de suslik Vezi mesajul
cum sunt singurul care nu scrie de bine despre rusi, rusia sau uniunea sovietica aici, erai mai onest daca spuneai clar ca pentru mine sunt linkurile. ai mai facut tu niste afirmatii fara acoperire, dar am zis ca nu are rost sa scriu mai mult decat e cazul, te-as intreba de unde scoti enormitati de genul rusofob si de unde pana unde metaforizarea asta excesiva a verbului a aglutina, dar nu ma intereseaza niciunul dintre posibilele raspunsuri.

te-as intreba altceva, cam ce crezi ca s-ar intampla cu romania daca ar fi cum doresc unii "neaglutinati" si am iesi din UE si din NATO? nu prevad posibilitatea unui raspuns lucid, dat fiind faptul ca m-ai acuzat de simpatii ucrainiene cand eu scrisesem ca aia sunt un fel de nazisti autisti, asa ca mai bine raspunde emotional, nu lucid, la intrebare. evident, daca doresti.

ps.si vezi ca de-alungul timpului eu am spus parte dintre chestiile alea aici si apoi am fost atacat vehement de catre unii colegi. :))
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.
Reply With Quote