Subiect: Partener ateu
View Single Post
  #80  
Vechi 23.03.2011, 21:44:54
VladCat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Deci se rugau 12 ore fiecare in asa fel incat sa nu se intample concomitent.Deci 24 de ore acoperite de rugaciune.
Pai sex inseamna cu nu faceau unul cu altul,ci fiecare cu altcineva..:-))

De copii nu mai spun.Cand sa implineasca voia Domnului de a se inmulti si-a umple pamantul,daca ei 24 de ore stateau cu capu`n carti de rugaciune?

@FiulRisipitor

Ceea ce face acel cuplu, nu este exces de Dumnezeu ci exces de zel..Ispita de dreapta in cazul asta..
pentru faptul ca nu intelegi nu ai nici o vina...pentru tonul usor batjocoritor da...partea trista e ca iti bati joc de ceva mai frumos decat poti sa iti imaginezi...partea cu sexul e problema???? Nu stiu daca stii dar in casatoria crestina sexul nu are nici cea mai mica mica parte de pofta in el...e ceva cu totul diferit de ceea ce oamenii numesc ”sex”...e ceva binecuvantat de Dumnezeu pt a adanci comuniunea dintre soti...bineinteles ca ne putem lesne imagina faptul ca cei doi sfinti au avut relatii trupesti atunci cand s-au casatorit fiindca daca ar fi fost la nivelul pe care l-am expus eu erau de mult in manastiri..dar odata ce au ajuns la acel nivel ei sunt ca unul singur deci nu mai e nevoie de sex.....argumentele tale de genul ”asta inseamna ca nu mai trebuie sa radem, iesim cu prietenii, ne uitam la o comedie etc.” nu au nici un sens....am spus eu ca nu trebuie sa facem chestiile astea ????...am spus eu sa ne rugam noi oamenii obisnuiti 24/24? pai la nivelul nostru ar fi autodistrugere curata....nu ne-ar folosi la nimic ci din contra...dar la nivelul lor inseamna o perpetua comuniune prin rugaciune cu Dumnezeu si cu aproapele..nu inseamna lipsa de bucurie, de veselie, de fericire ci tocmai implinirea acestora intr-o masura in care nu iti poti imagina.....faptul ca nu ai inteles treaba asta inca odata repet nu e de acuzat...dar puteai sa iti expui parerea si fara replici de genul ”asta inseamna ca fac sex cu altii”.....eu nu mai revin...m-am spovedit in seara asta si vreau sa ma pot impartasi cu constiinta curata....iti doresc ceva mai multa cugetare in postari si un post binecuvantat....Doamne ajuta!
Reply With Quote