Subiect: un preot grec
View Single Post
  #10  
Vechi 19.02.2021, 09:27:30
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eusingur Vezi mesajul
"Si voi, ii veti cunoaste dupa roadele lor...:"
Exact, iar roadele trâmbițelor ortodoxe în ele și în popor sunt în mod evident și indubitabil roadele pocăinței, schimbării și înnoirii vieții în conformitate cu ortodoxia și cu darurile Duhului Sfânt.

Chiar nu pricep de ce se căznesc unii să mintă, să acuze la nesfârșit, să învârtă marota sectelor pentru a fi complicii negării și răutății?

Se vede clar că cel ce susține cele 7 trâmbițe apocaliptice nu a făcut prozelitism pentru alte credințe căci trâmbițele apocaliptice (oameni-îngeri-sfinți-ortodocși români) susțin ortodoxia respectiv susțin BOR (sfânta biserică milenară).

Mie mi-e clar că lupta cu lumea și sătăpâniile acestui veac, cu antihrismul-satanist al ei și cu duhurile necurate și viclene din văzduhuri se dă pe sursele de informații iar dacă noi ne privăm de suflarea Domnului prin trâmbițele apocaliptice ortodoxe românești ne privăm de sursa de informații a adevarului cel mai sigur. Ca rezultat al lipsei de informare corectă ne vom dezbrăca de hăinuța ortodoxă așa ca în perioada comunistă, vom primi lumea și minciunile ei ca adevăruri pe care o vom sluji în locul lui Dumnezeu și vom lucra un amestec pagân și toxic repetând mereu binele pe dos pe care îl vom numi tot ortodoxie. Vom deveni o mocirlă a răutății din care nu știu cum o să mai ieșim dacă nu vrem să auzim, să ne informăm și să ne păzim.

Neomarxismul și globalismul masoniac plin de promisiuni umaniste și vise deșarte sociale ale omenirii conduse de marele papalâc vine să ne rupă de Hristos propovăduind o alta dreptate și mântuire. Așa ceva susține și preotul grec cu icoana sf. prooroc Enoh în mâini.
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”

Last edited by Petru7; 19.02.2021 at 09:35:41.
Reply With Quote