View Single Post
  #9  
Vechi 23.03.2011, 18:46:43
andre_bia3 andre_bia3 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Mesaje: 1
Smile

[quote=lacrimi;180855]Dumnezeu nu poate fi, asta e clar... In primul rand ca sufera de mandrie toti dintre ei, ceea ce e considerat un pacat mare in fata lui Dumnezeu.
Eu raman la una din astea doua variante: diavol sau hipnoza.
Si totusi nu suporta Sfanta Cruce si icoanele... Ce treaba ar avea hipnoza cu asta?...[/QUO

Din greseala am dat peste acest site...nu-mi vine sa cred cat de mult ne urati...si Dumnezeu a lasat clar scris in 1 Ioan 2:9,10 ; 1 Ioan 4:11;Romani 14:13...Oricum noi va iubim si ne rugam pt.voi ,nu sa va botezati la pocaiti (cum zic multi) ci sa ajungeti sa-L cunoasteti pe Dumnezeu,Cel care a dat pe singurul Sau Fiu sa moara pt.noi pe Calvar..care a luat pacatele si bolile noastre,care ne-a lasat un Mangaietor sa ne calauzeasca pana la sfarsitul lumii...
Si apropo cu inchinarea la icoane...lucru pe care Dumnezeu il uraste si spune in Galateni 5:19-20...inchinarea la IDOLI...inchinarea la ICOANE(eu nu gasesc niciunde in Biblie icoana cu chipul lui Dumnezeu,sf.X si Y ci dimpotriva,vorbeste despre fiara si icoana ei(Anticristul)...
Si crucea...cum sa o pup cand pt.mine inseamna suferinta Domnului Isus pe Calvar...si niciunde in Biblie nu apare Sfanta Cruce...dupa rastignire crucea nu mai este amintita ...de ce voi puneti asa mult pret pe ea???

Domnul sa va binecuvinteze pe toti si sa va umble de bucuria Lui si atunci cand vom merge Acasa sa ne intalnim cu toti!!!!