View Single Post
  #18  
Vechi 26.03.2013, 17:34:37
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirela0110 Vezi mesajul
Medicul salveaza o viata dar o mama DA viata. Daca nu dadea o mama o viata, mai avea medicul ce salva?



"Sfintii,preotii si lucratorii Lui Dumnezeu" salveaza un suflet dar o mama da nastere unui suflet trimis de la Dumnezeu.



oricine poate face voluntariat ... dar nu oricine poate sa ramana curat si bravo cui reuseste ... si nu a spus nimeni ca aceste lucruri nu sunt placute lui Dumnezeu ... dar ...

Cum ar mai exista lumea daca femeile nu ar da nastere? cum asiguri continuitatea lumii ? daca nu prin nastere de prunci vii ? eu ca mama a 3 copii mi se pare ceva extraordinar si multumesc lui Dumnezeu din tot sufletul pentru ce mi-a dat ... ca trebuie sa ne pastram viata intotdeauna aproape de Dumnezeu e partea a doua. si mai ales trebuie sa ii invatam pe copii de frica si iubire de Dumnezeu. asta fac si cei din manastiri ... isi pastreaza viata aproape de Dumnezeu ... dar nu noi mamele avem ceva in plus ? ma uit la cupluri tinere care nu au copii, isi doresc enorm si se chinuie de ani intregi dar nu reusesc si mi -e extrem de mila de ele ... Bineinteles Dumnezeu stie mai bine ce e mai bun pentru fiecare si nu da la nimeni mai mult decat poate duce. o solutie in acest caz este infiatul. dar este discutabila.

cat despre mama lui stalin, lenin ... ma indoiesc sa fi fost alea mame crestine ortodoxe ... sau poate nu s-a ocupat de educatia lor ... nu stiu si nici nu ma intereseaza ... oricum nu imi inchipui ca o mama crestina, cu frica de Dumnezeu, care merge tot timpul la Biserica, tine post, se spovedeste, se impartaseste, care are grija in permanenta de viata si sufletul copilului ei, poate avea un copil precum cei doi mentionati mai sus ... problema e ca in ziua de azi sunt putini parinti care se dedica copiilor si poate cateodata mai mult banilor ...
Este clar,esti mult prea mandra de realizarile tale,care nici macar nu sunt ale tale...
Cat despre aberatiile ca o mama da viata,nu mai vb...
Dumnezeu ce da?
E asa cum spui tu,esti deasupra tuturor ,felicitari!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote