View Single Post
  #19  
Vechi 26.03.2013, 21:05:09
Mirela0110 Mirela0110 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 295
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Este clar,esti mult prea mandra de realizarile tale,care nici macar nu sunt ale tale...
Cat despre aberatiile ca o mama da viata,nu mai vb...
Dumnezeu ce da?
E asa cum spui tu,esti deasupra tuturor ,felicitari!
DOAMNA/DOMNISOARA, DUMNEAVOASTRA cred ca confundati putin ce am scris. normal ca nu sunt realizarile mele, nu am spus aceasta ... Stiu foarte bine ca nu exista nimic fara Dumnezeu ... nici o frunza nu se misca fara voia lui Dumnezeu ... nu am scris CLAR ca sufletul copilului este dat de la Dumnezeu ? si daaaaa, mama da viata in sensul ca ea naste, dar este un lucru logic ca totul este dat de la Dumnezeu, este cu voia Lui (de la conceptie pana la nastere, pentru ca si la nastere daca Dumnezeu permite se pot intampla multe tragedii)

... si nu sunt deasupra nimanui si nici nu sunt mandra, sunteti foarte rautacioasa si ironica in ceea ce scrieti. stiu foarte bine care imi este locul ... undeva jos jos de tot pentru ca stiu ca am toate pacatele din lumea asta, sincer ma consider cea mai mare pacatoasa si nu stiu cum de Dumnezeu se mai uita la mine. nu puteti judeca o persoana doar dupa cateva fraze, care si alea au fost citite printre cuvinte, pentru ca nu stiti ce este in sufletul ei. eu mi-am exprimat dar bucuria de a avea copii ... dar am impresia ca starnesc invide si rautate si sincer, m-ati mahnit foarte tare.

si Annyta, era vorba despre mame, ca normal ca fara un tata nu ar fi fost posibil nimic. si acel tata trimis tot cu voia lui Dumnezeu. dar nu l-am bagat in discutie ca ar fi fost prea lunga. nu stiu dvs, dar DA, eu am compasiune fata de cuplurile care nu au copii si isi doresc din tot sufletul. ca despre aceste cupluri era vorba si de asemenea am adaugat "Bineinteles Dumnezeu stie mai bine ce e mai bun pentru fiecare si nu da la nimeni mai mult decat poate duce." cunosc un cuplu foarte credincios, amandoi tin post, merg la Biserica, si fata mi se plange aproape luna de luna ca incercarile de a ramane insarcinata au esuat. si incearca de 3 ani. da, imi este mila de ea. dar totusi a spus si ea ca probabil Dumnezeu stie ca nu ii trebuie sau nu ar putea face fata, incat sotul e putin bolnav, si isi accepta crucea asa cum este.

nu stiu de ce un subiect simplu si care vroiam sa fie placut a ajuns asa.

eu nu mai scriu absolut nimic. viata buna in continuare.
lore86 iti trimit mesaj pe privat.
__________________
Sa ne fereasca Dumnezeu pe toti de tot ce e mai rau in lumea asta...
Reply With Quote