View Single Post
  #12  
Vechi 19.08.2012, 13:00:40
Templier Knight's Avatar
Templier Knight Templier Knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.11.2010
Locație: Unknown
Religia: Ortodox
Mesaje: 262
Implicit

Citat:
În prealabil postat de podolski_2 Vezi mesajul
Ofof.
"Oare toți sunt apostoli? Oare toți sunt prooroci? Oare toți învățători? Oare toți au putere să săvârșească minuni? Oare toți au darurile vindecărilor? Oare toți vorbesc în limbi? Oare toți pot să tălmăcească?"

Are si randuiala rostul ei. Mirenii sa isi vada ierahia si sa o iubeasca asa cum El a lasat-o. Cand un Sfant iti zice ca nu trebuiesc citite de mireni nu glumeste. Neascultarea a aruncat ingeri din cer, si tot neascultarea poate face mult rau oamenilor.

Curajul unui om nu sta in a fi neascultator, curajul inseamna sa fii bun atunci cand toti sunt rai. Asta e alta discutie.
Totusi, te rog, sa fii atent, nu te aventura in primejdii fara rost, te poti demoniza. Tu crezi ca diavolii vazandu-te iesit de sub ascultarea Bisericii si blestemandu-i, te vor lasa asa, nepedepsit?
Sa spovedesti daca vrei sa fii bine, si sa primesti canon.

Oricum nu le-am citit cu voce tare , le-am citit in gand .Pana acum nu mi s-a intamplat nimic, nu cred ca o sa mi se intample nimic.Sincer nu le-am citit sa-l jignesc pe diavol , nu am nimic cu el :))
__________________
"Daca Hristos n-a inviat, zadarnica este atunci propovaduirea noastra, zadarnica si credinta voastra" (I Corint. XV, 14)

Last edited by Templier Knight; 19.08.2012 at 13:05:46.
Reply With Quote