View Single Post
  #49  
Vechi 09.02.2018, 23:28:15
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ali Baba Vezi mesajul
a murit in locul lui, ce mai e de spus?

am o ruda apropiata care este alcoolic. alcoolismul este o boala, grea. se lupta, dar ii este greu, stiu foarte bine ce inseamna. promiscuitatea nu este nici patima si nici boala, este o consecinta a primitivismului. as zice ca atata timp cat nu face rau altora ce-si face lui insusi este treaba lui.
Ma gandesc la omul asta Franciszek Gajowniczek , cum intalnirea asta teribila din viata lui cu Maximilian Kolbe,care cred ca l-a lasat perplex.Ia lasat poate perplex pe multi prezenti acolo, cand au vazut aceasta "FLACARA TERIBILA", Maximilian inca se ruga, cand toti cei condamnati cu el erau deja morti. Gardieni nu au stiut sa lupte altfel impotriva spiritului ,decat brutal l-au injectat cu formol. Spiritul nu i l-au putut birui.

Ma intreb Ali Baba oarre nu crezi ca ei se uitau la omul asta ca la un extraterestru ? Ei erau distrusi iar el inalta rugaciuni catre Dumnezeu si Maica Domnului. Ma gandesc ca fata de un asa om, noi toti suntem in promiscuitate.Nu stim ce inseamna rugaciunea fierbinte,dragostea din inima ,simtirea din inima etc.

Ma gandesc asa in capul meu. Cand Dumnezeu ridica un om dintr-o familie,sau mai multe, unde este promiscuitate ,el nu vrea sa il ridice doar pe el ci si pe multi din jurrul lui. Cand esti ptr catava vreme langa unul ca Maximilian Kolbe,cu atat mai mult in conditiile rrespective, cred ca asta iti lasa o urma de nesters in inima. Vrei sa il imiti ,sa faci la fel, sa te jertfesti.
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote