View Single Post
  #27  
Vechi 04.09.2010, 21:46:02
Ostasul's Avatar
Ostasul Ostasul is offline
Member
 
Data înregistrării: 10.05.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 58
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Dragostea Mantuitorului arata starea de pacatosenie a femeii Samarinence si o aduce la adevar , ca sa-si recunoasca pacatele si sa primeasca apa vie ; arata grija de cele lumesti a Martei ; arata dragostea Mariei si a femeii pacatoase , care a udat cu lacrimi picioarele Lui , I le-a uns cu mir si I le-a sters cu parul ei . " Am fost in iad . Stiu cum este iadul ", sune Serafim Rose ! Dar tot el spune : " Cand am vizitat o biserica ortodoxa, a fost doar ca sa vad o alta traditie . Insa cand am intrat pentru prima data intr-o biserica ortodoxa , ceva mi s-a intamplat , ceva ce nu mai traisem. . . ; ceva imi rostea in inima ca sunt ACASA , ca intreaga mea cautare luase sfarsit " . Sa ne ajute Bunul Dumnezeu pe toti astfel ! Slava lui Dumnezeu pentru toate !
Si eu cred ca intai trebuie sa vedem cele bune ale Parintelui Serafim- vor fi fiind multe, caci daca Dumnezeu i-a dat putere sa se desprinda de pacat, a avut un plan maret cu el, indrumandu-i pasii spre mantuire. Oare vrea Dumnezeu moartea pacatosului, sau indreptarea sa?Si cati suntem care nu vedem starea de pacatosenie in care ne aflam in fiecare moment...

Sa ne ajute Bunul Dumnezeu pe toti astfel ! Slava lui Dumnezeu pentru toate ![/u][/i][/b][/quote]
__________________
Mi-e prieten Platon, dar mai prieten mi-e adevarul – Amicus Plato sed magis amica veritas
Reply With Quote