View Single Post
  #30  
Vechi 06.09.2010, 06:30:52
I.Calin's Avatar
I.Calin I.Calin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.08.2010
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 822
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul

In cazul homosexualilor nu se poate pune problema de indreptare. La ei NU exista asa ceva, de ce?, deoarece ASA I-a FACUT Dumnezeu!( stiu ca este in contradictie cu ce ati citit prin teologie, dar asta este... caile lui Dumnezeu nu sunt caile voastre) si ca urmare nu doreste indreptare la ceva ce EL A CREAT! ! !

Haida de... Ia închide, matale, într-o cămăruță de "4 pe 4", o perioadă de timp, o lesbiană și un homosexual, amândoi în costumele lui Adam și al Evei, hrănește-i conștiincios cu alimente dintre cele mai "sănătoare", un pahar - două de vin roșu zilnic și ia să mai vedem "mofturile genetice" de inversare sexuală? Îți spun eu: MOFTURI de FÂȚE și FIȚOȘI obsedați de activitatea sexuală. Așa i-a făcut pofta ce au "pohtit", nu Dumnezeu. Un Dumnezeu drept nu pedepsește ceea ce a creat El (Sodoma).

Ba se pune problema de îndreptare: să fie un pic mai demni și să nu se aplece atâta.

Ar fi o soluție să "NU MAI FIE ACTIVI SEXUAL, fie prin abtinere fortare naturala", asta ar trebui să se aplice și heterosexualilor care-și concentrează obsesiv atenția și existența pe activitatea sexuală.

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Din nou, mai documentati-va in afara sferei cititului de carticele teologice.
Ce bine ar fi dacă ne-am documenta cu toții înainte de a "da cu parul" sau "cu oiștea în gard"!
Ai fi uimit să afli câte știu unii din sfera "cititului de carticele teologice". Wikipedia și altele asemănătoare nu sunt neapărat o "lectură de încredere".
__________________
Mulțumescu-Ți Ție, Doamne, pentru toate, pentru fiecare zi și pentru moartea ce va veni, Te ascult, Doamne și nici măcar după ascultare, nu-mi da mie, ci numai după voia Ta, ajută-mi părtaș să fiu binecuvântărilor Tale, acum și întru împărăția Ta. Amin.
Reply With Quote