View Single Post
  #3  
Vechi 15.09.2006, 13:55:22
crina crina is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 14.09.2006
Mesaje: 5
Implicit

Multumesc pentru raspunsul tau, dar cred ca l-ai scris mai mult pentru linistea ta. Eu iti doresc sa te fereasca Dumnezeu de ceea ce mi s-a intamplat mie. Nu te condamn cu nimic, si eu as fi spus acelasi lucru cuiva care ar fi pretins ca i s-a intamplat asa ceva. Mai mult, sunt o fire cam sceptica si cam realista. Am terminat Facultatea de Matematica, sectia Matematici - Studii Avansate, iar parintii mei sunt fizicieni. Cand eram mica nu mi se spuneau basme de adormit copiii cu zane sau fantome, ci mi se spunea teoria Big Bang-ului. Poate din aceasta cauza ma chinuie cele ce mi s-au intamplat ; incerc zadarnic sa gasesc o solutie realista, insa nu reusesc. Mi-as dori sa cred in fantome sau demoni care intra in oameni pentru ca, daca as crede, poate ca as intelege ceea ce mi s-a intamplat.

Eu iti multumesc inca o data pentru raspunsul meu. Am pus mesajul pe forum ca sa gasesc o explicatie si nu ca sa fiu contrazisa, numita nebuna sau sa mi se spuna ca "mi s-a parut" . Afla ca sunt destul de puternica si rezistenta din punct de vedere fizic ca sa nu adaug ca nu plec niciodata urechea la povesti cu fantome, ci din start le desfiintez. Asa ca nu te invinuiesc. Totusi, astept in continuare un raspuns sau macar o relatare din partea cuiva caruia i s-a intamplat ceva similar.
Reply With Quote