Subiect: nunta crestina
View Single Post
  #4  
Vechi 28.07.2011, 21:02:14
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihai36 Vezi mesajul
Mai din cite am vazut unii buni crestini au discutat cu formatia sa aleaga piese care se inscriu in moralitatea crestina iar la bauturi tari au adus cantitati mai mici compensind cu alte bauturi si deasemenea au anuntat nuntasii inainte de nunta (ca rugaminte si dorinta peronala) sa se manifeste intr-un mod demn asa incit sa nu fie pomeniti decit de bine de catre rudele cu care tocmai se aliaza, sa faca o buna impresie de la inceput si sa caute sa lege prietenii in considerentul in care au preocupari comune sau se pot ajuta in diferite moduri -afaceri, etc. Exprimindu-si totodata convigerea ca o nunta reusita si o atmosfera curata va contrubui si ea inca de la incepit la cimentarea relatiilor dintre rudele apropiate de care depinde linistea noii familii care tocmai se formeaza.
Bineinteles ca au anuntat tuturor fapul ca ei sint credinciosi si ca apreciaza cumpatarea crestina si viata spirituala.
Ps Aici mai conteaza si ce fel de invitati ai , daca faci o nunta mare cu tot satu nu poti avea pretentii insa daca faci o nunta de oras ceva mai restrinas sa zicem aprox maxim 100 de invitati atunci poti alege pe cine sa inviti si pe cine nu.
multumesc pentru sfaturi. voi avea o petrecere mica, doar 20 de invitati, familia si cativa prieteni apropiati, insa tocmai familia e problema, care nu are nicio treaba cu credinta si cu Dumnezeu si tot ei sunt cei care platesc aceasta petrecere si deci nu le voi putea impune eu ce cantitati de alcool sa serveasca si nici cati decibeli sa aiba muzica pe care o vor asculta, din simplul motiv ca nu tin niciodata cont de dorintele mele si considera ca sunt o habotnica si sa-i mai las cu popii si cu religia
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote