Subiect: nunta crestina
View Single Post
  #8  
Vechi 28.07.2011, 22:12:51
coralina's Avatar
coralina coralina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 708
Implicit

Imi permit si eu cateva sugestii: alegi muzica cu atentie, fara mascari si texte obscene, categoric fara manele ca pe muzica aia nu putini ajung sa se manifeste intr-un mod absolut ridicol.
Serveste cantitati moderate de alcool, asa cum a sugerat si Mihai36. O idee buna este sa plasezi paharele cu vin pe o masa separata de care sa se ocupe un ospatar iar oaspetii sa se serveasca de-acolo. Se practica si la receptii. Daca le pui carafele cu vin pe masa, va fi in regim de auto-servire si se va exagera cu siguranta.
Roaga-i pe nasi sa discute cu parintii lucrurile de care tu insati nu-i poti convinge. Poate au mai multa autoritate in fata lor. Scrii ca parintii vor plati nunta, insa totusi voi - mirele si mireasa - veti fi centrul atentiei, nu socrii mari / mici.
Daca ai numai 20 de persoane invitate, nu prevad probleme prea mari. Ba chiar poti vorbi cu fiecare in parte pentru a le sugera genul de comportament pe care ti l-ai dori la nunta ...
Ti-am scris toate astea in ideea ca nu vei vrea o nunta fara veselie - muzica, voie buna, antren, bucuria de-a fi impreuna si de-a va sarbatori pe voi, mirii.
__________________
Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatoasa!
Preach the Gospel and, if necessary, use words.
Reply With Quote