View Single Post
  #42  
Vechi 20.06.2009, 21:19:10
LizaSD LizaSD is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.06.2009
Mesaje: 2
Implicit Vreau sa multumesc Sfantului Nectarie

Ma bucur ca intr-un moment dificil al vietii mele l-am descoperit pe Sfantul Nectarie.Si cum spunea cineva mai inainte El m-a cautat pe mine.Am aflat despre el de pe un forum culinar si era singura postare care facea referire la Sf Nectarie,o fata multumea Sfantului pentru ajutorul primit si asa am inceput sa citesc despre el,sa citesc acatistul si sa ma rog lui,sa merg la manastirea Negru Voda si pot sa zic cu mana pe inima ca este un loc unde ma duc cu drag.Imi place sa ascult acatistul audio si chiar ma simt mai aproape de Sfant.
Spre rusinea mea mergeam la biserica doar de Paste,ma rugam la Dumnezeu doar cand aveam probleme dar poate asa a vrut Dumnezeu sa-L regasesc punandu-ma la incercare pentru a nu stiu cata oara.Afland de Sfantul Nectarie si rugandu-ma lui am inceput sa cred in puterile lui Dumnezeu si ale Sfintilor care-I sunt alaturi.Plang de bucurie cand vad ca micile mele rugaminti la Sfantul Nectarie sunt ascultate si primesc raspuns.Cand simt ca ma prabusesc el ma ajuta sa ma ridic.Stiu ca o sa fie bine, am rabdare si incredere in Sfantul meu drag Nectarie.
Reply With Quote