View Single Post
  #46  
Vechi 04.07.2009, 09:14:55
Stefania23 Stefania23 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.07.2009
Mesaje: 1
Implicit Minunile Sf. Nectarie

Si eu ma numar printre cei care au simtit binefacerile Sf. Nectarie si asa, cum i-am promis Sfantului, am zis sa impartasesc si altora minunile savarsite de el.
De curand am citit, intamplator, pe net, un articol despre minunile pe care le infaptuieste Sf. Nectarie si despre biserica radu Voda din Bucuresti unde se afla o parte din moastele sale.
Cum de mai bine de un an si ceva de zile eu si sotul ne dorim foarte mult un copil, insa acesta intarzie sa apara, m-am hotarat sa merg la biserica Radu Voda si sa ma rog la Sf. Nectarie sa-mi daruiasca si mie un copil sanatos. M-am mai rugat printre altele sa ma ajute sa scap si de niste dureri de picioare foarte grave, care ma suparau de foarte mult timp. Cum langa racla cu moastele Sfantului se afla o candela cu ulei sfintit, l-am rugat pe parintele care se afla acolo sa-mi dea si mie, daca se poate putin ulei.
Seara m-am uns cu uleiul rspectiv pe picioare, in zona in care aveam durerile si mare mi-a fost mirarea cand am descoperit a doua zi ca in momentul in care imi incordez picioarele nu ma mai doar oasele, nu mai am acea durere care ma sageta de fiecare data cand incercam sa grabesc pasul, de exemplu. Mi-am dat si seara urmatoare cu ulei si durerile au disparut aproape complet.
Pentru mine, acesta este primul semna ca Sf. Nectarie mi-a ascultat rugaciunea si sunt convinsa ca in curand va veni si bebele mult asteptat. In plus, am inceput sa citesc acatistul Sfantului, in fiecare dimineata si seara si ma simt mult mai bine, starea mea de spirit este alta, sunt mult mai linistita, stresul acela ca nu vine bebe parca a disparut, nu mai plang. Tot ceea ce fac este sa ma rog la Sf. Nectarie sa-mi asculte rugaciunile.
Rugati-va la Sf. Nectarie si o sa vedeti ca sfantul va va asculta rugaciunile, iar minunile nu vor intarzia sa apara. Doamne ajuta
Reply With Quote