View Single Post
  #359  
Vechi 29.12.2009, 21:57:43
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Oameni buni, haideti sa incercam sa purtam o discutie civilizata, sa nu suparam... tot crestinii nostri (id est, Elizabeta) sunt raniti si amarati pe acest topic. Ca om, inteleg ca fiecare are dreptul la o opinie, la o religie, la niste convingeri personale. Cand stau de vorba cu un om, nu il intreb mai intai: auzi, esti ortodox? pe forumul asta, e altfel. in calitate de crestin insa... nu intru pe topicurile care nu ma intereseaza, ca sa nu imi fac sange rau. De data asta insa, risc sa pierd o prietena si o crestina buna de pe acest forum din cauza unor animozitati de aici. Si ma opun categoric. Nu e o solutie sa aruncam cu noroi nici unul in altul, nici sa ne retragem de pe forum.... trebuie doar mai multa diplomatie si mai mult tact in aceste probleme sensibile, care pot degenera oricand. va rog eu mult.... nu stau sa citesc atatea pagini ca sa vad unde e buba, vreau doar un minim de respect. si sa nu plece Elizabeta!

P.S. Si eu stiu ca Traditie este un om foarte bine intentionat si apara ortodoxia... asa cum ceilalti isi apara islamul. eu sunt de partea dreptatii, adica a Ortodoxiei, dar sa nu facem victime colaterale din ortodocsii nostri.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.

Last edited by glykys; 29.12.2009 at 22:00:33.