View Single Post
  #76  
Vechi 24.05.2017, 10:16:34
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de forever... Vezi mesajul
Nu cred că se poate construi o relație mai profundă pe fb.
Nu mi-e teamă de judecata familiștilor, nici de a nefamiliștilor... Cred că Dumnezeu ne-a pus între niște oameni mai apropiați (familie, prieteni, colegi de serviciu) cu scopul de a crea punți de legătură cu aceștia.
Însă eu sunt prea sensibilă la diferențele de opinie, și de aceea am tendința de a mă izola. De-asta vorbeam și de rigiditate.

Este opinia ta, dar nu neaparat impartita de mine si de altii.
Eu nu am avut de gand sa ma indepartez de prietenii vechi,de fostii colegi din Romania,de rude.
Este adevarat ca nu-i vad fata in fata,insa ...comunicam, cum, necum stiu de vietile lor si ei de a mea, nu suntem niste straini carora nu ne mai pasa.

Daca Dumnezeu ne pune intre niste oameni apropiati ,atunci cum se face ca nu te-ai apropiat de niciunul dintre acestia?
Si daca chiar crezi in acest concept ce rost mai are sa socializam aici si sa ne facem prieteni si favoriti printre membrii acestui forum,ca doar nu toti locuiesc in proximitatea noastra?

Important este sa discutam si sa ne facem intelesi cu acele persoane cu care impartasim aceleasi valori si credinte,cu care avem ceva in comun.
Bun de stiut, nu stiam ca sunt nedorita in cercul tau .
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote