View Single Post
  #264  
Vechi 07.04.2021, 13:28:47
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Ca sa sumarizez argumentul tau: apa este plata, pentru ca apa este plata, pentru ca nu poate fi contestata.
Asa se sumarizeaza argumentul APA?
Apa e plata nu pentru ca apa e plata ci e plata pentru ca e APA si apa nu poate fi contestata!

Citat:
Adica repeti la nesfarsit aceeasi lozinca poate poate se prinde vreun prost.
Nu e lozinca, e realitate. Apa avand greutate si avand proprietati fizice speciale fata de pamant, ea curge si se aduna in vase. In vasele comunicante nivelul apei e acelasi si cu cat nivelul e ,mai mare cu atat presiunea e mai mare crescand odata cu adancimea. La suprafata, bazinele, lacurile, marile, oceanele, formeaza o suprafata perfect plata. Crezi lucrurile astea elementare? Negi? Contesti? Ce susti? Sunt lozinci sau realitati?

Citat:
Si aici aduci ceea ce se numeste "bias", de logica, adica o invatare mentala gresita emotionala pe care o faci si care nu te lasa sa vezi mai departe.
Logica e simpla: Daca apele curg si nu pot sta decat in vase si la suprafata nu pot avea decat suprafete plate atunci e clar, creatia e finita caci marile au nevoie de vas si pamantul nu e planeta, nu e glob caci apele ce inconjura continentele sunt perfect plate avand acelasi nivel. Daca se topesc niste ghetari creste nivelul marilor si oceanelor peste tot. Practic avem deci Pamant-insule-continente inconjurate de mari-oceane-ape plate ce stau in vase cu fundul de pamant si marginile de pamant si din finitatea creatiei.
Ai vrea sa vad ca platistii sau ca globistii? Ai vrea sa vad cilindrul muntilor de gheata de la polul sud care tin marile si oceanele sau ai vrea sa vad muntii si dealurile de apa care stau asa unele peste altele fara sa curga? Nu pot! Eu respect principiile si legile elementare ale creatiei. Nu pot si nu vreau sa cred in minciunile lumii.

Citat:
Tu de fapt NU AI RASPUNS la nimic din ce ti-am zis eu.
Mi-a zis gura mica. Dar ce rost are a-ti raspunde pana nu ne lamurim cum ajungem la consens pe argumentul apa? Crezi ce spun despre apa, mari, oceane, finitate, vase, acelasi nivel, ca apa in vas are deasupra suprafata plata? Crezi? Accepti? Daca accepti mergem mai departe, pana atunci ce rost are sa-ti tot dau grau la moara si tu sa-l arunci pe apa sustinand ca nu ti-am dat nimic de macinat? Respecta si foloseste corect argumentul APA si are rost sa mai folosim si alte argumente! Abea apoi are sens sa mergem mai departe.

Citat:
La orice am zis, tu de fapt ai raspuns cu: nu este cum zici tu pentru ca apa este plata, pentru ca este plata.
Apa e plata pentru ca e apa si nu ”apa este plata pentru ca este plata”.

Citat:
Adica tu nu te uiti la argumentele care ti se spun, tu bati campii pe alte lucruri.
Cum sa nu ma uit. Dar mai intai sa ne rezumam la argumentul apa!

Citat:
Pe scurt, nu citesti ce ti se spune, si nu raspunzi pe ce se spune, ci incepi cu povesti ca... etcc a vrajeli.
Nu te cred. Citesc absolut tot si raspund la fiecare fraza, la fiecare propozitie, la fiecare cuvant, la fiecare argument. Tu nimicesti tot ce spun si susti ca nu raspund. Nu-ti dai seama ca renegi si distrugi si nimicesti toate argumentele ce-ti stau in cale si le ignori? Ti-am dat un singur argument: APA si iata incerci sa-l nimicesti, ceri mereu alte si alte discutii si argumente ca sa neglijezi argumentul APA. Nu sunt vrajeli ce sustin nici babisme. E realitatea. Daca nu crezi crerceteaza si tu cum stau lucrurile cand e vorba de apa. Incearca sa simti fizca apei, incearca sa intuiesti, incearca sa-ti dai seama cum curge si cu se aduna si cum sta apa in vase, in bazin, in mari si oceane. Cand ajungi la concluzia ca apele pot forma damburi-dealuri asa cum ai prezentat poza respectiva te-as ruga sa-mi explici cum sta dealul de apa pe apa?

Citat:
Adica noi zice argumentul X, si tu zici nu se poate pentru ca vrajeli. Dar nu te intereseaza ce zicem noi.
Care voi? Omul cu poza a aruncat cu un fake si a fugit. Crede si el ca exista damburi-dealuri de apa care stau pe apa?

Citat:
Adica pe scurt eu zic ca perele sunt verzi si tu zici ca nu sunt verzi pentru ca merele sunt rosii.
Eu zic ca nu sunt perle ci minciuni si pentru ca sunt vopsite in verde voi le credeti ca fraierii!

Citat:
Nu are nici o legatura argumentele tale cu realitatea si cu ce zicem noi.
Probabil ca eu vorbesc despre o realitate pe care am intalnit-o in misiunile mele spatiale pe planeta Zeta. Fii serios. Apa are legatura cu realitatea. Globul nu are legatura cu realitatea si voi sustineti teoria pamant-planeta-glob sau farfurie inconjurata de cilindru de ghiata.

Citat:
Nu poti sa urmaresti un argument logic si o propozitie. Doar treci peste cuvinte si nu esti capabil sa vezi care cuvant are problema...
Mereu ma analizezi ce pot eu si ce nu pot eu. Oi fi handicapat mintal sau senil sau ignorant. Nici vorba. Tu ignori APA, cel mai simplu si clar argument!

Citat:
Si incepi din nou cu pseudo-logica.
Domnule eu sunt expert la demon-stratii logice si merg cu ele pana in panzele albe far cea mai mica eroare. Credinta e mai sus de stiinta si de logica iar Adevarul le intrece pe toate.

Citat:
Ce zici tu cu "apa... proprietatile apei" sunt abureli. Adica tu nu te pricepi la fizica si te dai cu curu de pamant ca prostiile tale pe care le spui sunt reale.
Nimicesti argumentul apa vrand sa neglijezi argumnetul care-ti invalideaza teoria globista. Apa produce in mintea ta abureli incat nu mai esti atent la limbaj si-ti permiti sa folosesti termeni josnici.

Citat:
Din pacate te comporti ca un copil rasfatat, care a fost bagat in seama pe undeva si caruia i s-a urcat la cap ca ... poate spune prostii la greu.
Nu spun prostii! Nu eu spun. APA spune despre ea insasi si nu vrei s-o crezi.

Citat:
Deci pana acum esti un imatur rasfatat, cu prea putine cunostinte pentru ce propune.
Nu propun nimanui nimic. Teoria PacMan3D-nD marturiseste o realitate asa cum o percep unii ca mine.

Citat:
Mai usor cu elucubratiile ca la un moment dat in viata o sa te prinzi ca ai fost prost si o sa fie cam aiurea pentru tine.
Eu mi-am dat seama demult ca-s prost rau, nu in ceea ce spun referitor la acest subiect dar ma gandesc ca unii ca tine nu vor realiza niciodata si vor trebui rabdat in trufia lor asa ca pe un Garcea-teroristul care da lectii si face ordine si pune intrebari si cere mereu sa prezinti carnetul, de note si de sofer.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote