View Single Post
  #266  
Vechi 08.10.2013, 17:06:26
cezar_ioan cezar_ioan is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.11.2012
Locație: Benidorm, Hotel Bali
Mesaje: 1.946
Implicit

Citat:
În prealabil postat de aubergine Vezi mesajul
Din cauza unor astfel de oameni care nu isi bat copiii la timp s-a ajuns ca unii sa se drogheze, sa nu aiba respect pentru nimeni si nimic etc.
Am lucrat cu toxicodependenți ani în șir. Pe unii i-am găsit legați cu cătușele de calorifer. Prima mea intervenție a fost mereu aceea de a elibera pe cel încătușat și de a pune părintele în genunchi, lângă calorifer, cu cătușe. Cine a trecut testul a căpătat un copil liber de droguri. Cine nu, nu.

Cei care nu respectă nimic sunt copiii, cărora, acele animale bolnave care se autoipostaziază în educatori le-au distrus definitiv sau aproape definitiv încrederea copiilor în capacitatea lor de a fi oameni buni, oameni adevărați. I-au învățat, nenorociții, că micuțul nu merită să fie iubit, stimat, apreciat. Că nu face doi bani. Că e un netrebnic. Că e "rău".
Copiii internalizează persecuția bestiilor cu chip uman (deoarece copiii sunt inocenți și nu bănuiesc ce mârșăvie li se administrează din partea celor mai puternici, a celor în care micuții au încredere, a celor care îi "iubesc") și apoi trăiesc autopersecutîndu-se, distrugîndu-se singuri. Că așa i-au învățat "pedagogii" și "instructorii" bâtei.

Nenorociților!
Criminalilor!
Canaliilor!
Violatorilor și ucigașilor de copii!

Toate la vremea lor. În Tribunalul Părinților, unde fiecare bestie care batjocorește pe copii va fi chemată să își justifice alegerile, fiecare își va primi plata lui, la timpul hărăzit de Domnul.
Reply With Quote