View Single Post
  #70  
Vechi 12.02.2010, 10:44:29
piedonee's Avatar
piedonee piedonee is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 177
Implicit

cunosc un caz recent in care dintr o familie credincioasa cu 3 copii,sotul foarte credincios de 2 anii nu mai stie nimic de el,i a zis ca pleaca la manastire si dus a fost,desi copii sunt mici si ea nu are servici el era singurul cu servici.....,e destul de greu sa te descurci singura cu 3 copii si nu stii nimic de sotul tau...se zvoneste ca ar fii in sf munte,dar am si eu o intrebare in sf munte te primeste daca ai nevasta si copii mici???daca cineva dintre voi are vreo cunostinta in sf munte si ar putea ajuta confirmandui ca e acolo,pt ca sunt doar niste zvonuri dar in realitate nu stie nimic de el dar nimic atat ca e dus la manastire.....!daca sunt printre voi care merg la sf munte sa mi scrie pe privat asta daca doreste sa ajute cu o vorba,caci isi doreste macar sa stie ca e in locul respectiv si ca e bine......
eu cred ca daca ai apucat sa te insori iti cresti copii cat de cat si dupaia pleci ,mi se pare destul de greu sa lasi in carca femei toata responsabilitatea si sa pleci,normal ca Dumnezeu o ajuta prin credinta ei dar sa nu uitam ca suntem oamenii si uni au pisicul mai tare trec peste orice si alti mai slab si trebuie sa fii tare in credinta pt a trece peste un impas ,dar acesta credinta uneori iti este pusa la incercare.
Reply With Quote