View Single Post
  #10  
Vechi 02.05.2010, 15:47:01
flying's Avatar
flying flying is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2010
Locație: MIGREZ PRIN DIFERITE LOCURI ALE INIMII IN CAUTAREA LUI DUMNEZEU
Religia: Ortodox
Mesaje: 867
Arrow

Citat:
În prealabil postat de angel4ver Vezi mesajul
daca nu sunt de aceeasi parere cu noi, gata... trebuiesc "eliminati" de pe forum. helllow, e doar un forum. nu te invadeaza in realitate!
=>totusi ,inainte sa postezi e indicat sa CITESTI postarea la care raspunzi ,nu crezi?...unde am spus ca trebuie eliminati pentru ca "nu sunt de acord cu noi" ? HULIREA de Dumnezeu ,dispretul fatis si injurios la adresa credintei ortodoxe ...dupa parerea ta inseamna ca "nu sunt de acord cu noi" ? inseamna rautate ,viclenie premeditata si batjocoritoare...si forumul e intitulat CRESTIN ORTODOX nu ATEICONTRAORTODOCSI ,au ateii site-uri gropi de gunoi si hula impotriva lui Dumnezeu ,dar nu le ajung vin sa murdareasca orice spatiu virtual cu mizeriile lor si noi trebuie sa ascultam sfatul tau "iubitor"

Citat:
În prealabil postat de angel4ver Vezi mesajul
si nu ar trebui sa-i tratam ca pe niste oameni? ca doar nu sunt extraterestii. daca ei nu cred in Dumnezeu e problema lor, nu a ta. nu vad cu ce te deranjeaza pe tine ce spun ei atata timp cat nu-ti tulbura mintea sau stiu eu iti schimba modul de-a gandi.
dar ce intelegi tu sa-i tratezi "CA PE NISTE OAMENI" ? pe niste anonimi nesimtiti intr-un spatiu virtual? e problema lor SA HULEASCA PE DUMNEZEU dar in nici un caz pe un forum intitulat CRESTIN ORTODOX ,aici nu e groapa pentru idioteniile lor ...au forumurile si blogurile lor ...DAR DUPA CUM EI INSISI SE LAUDAU PE FORUMURILE LOR =>E DISTRACTIV SA-SI BATA JOC DE IMBECILII DE CREDINCIOSI ...CARE CREDINCIOSI NAIVI SUNT "SARITORI" SA AJUTE ,SE DUC" DUPA FENTA" LOR , DUPA CUM ZIC FOTBALISTII .

=>unii crestini habar nu au ce inseamna sa "iubesti pe aproapele" ; NU inseamna PROSTIE SI ACCEPTARE A UNOR IMBECILITATI ...CA "SUNT SI EI OAMENI" ! pai sunt oameni dar daca il batjocoresc pe DUMNEZEU oare pe tine o fiinta la fel ca ei ,cum te considera?
atunci arati cealalta FATA A MONEDEI transmisa tot de MANTUITORUL :

"Nu dați cele sfinte câinilor, nici nu aruncați mărgăritarele voastre înaintea porcilor, ca nu cumva să le calce în picioare și, întorcându-se, să vă sfâșie pe voi. "(Matei 7,6)

=>asa ca ANGEL4EVER daca tii neaparat sa iei o portie de gunoi ateist poti sa intri pe forumurile lor ,nu stiu de ce stai pe aici ?

Citat:
În prealabil postat de izotaurel Vezi mesajul
Spune-mi pe ce invatatura a lui Iisus te-ai bazat cand ai folosit un asemenea limbaj ofensator.
Pentru atei trebuie sa te gandesti ca religia noastra pare bizara, nu se comporta asa degeaba. Ei cred ca ei fac binele daca spun ceea ce spun la fel si tu cum crezi ca faci binele.
Ei macar nu sunt ipocriti si se comporta dupa cum le dicteaza propria morala pe cand tu, un om cu credinta in Iisus te comporti impotriva invataturilor lui Iisus.
taurelule ,raspunsul pentru tine e integrat in raspunsul lui angel4ever

=>Hristos ii numeste PORCI ,eu sunt mai rezervat ii numesc PADUCHI FLAUSATI .

Citat:
În prealabil postat de voodoo Vezi mesajul
Ce titlu de thread .
Numai comunistii mai gandeau asa .
Daca nu esti cu noi , esti impotriva noastra ...
Halal invataturi ...
nu prea esti familiarizat cu ortodoxia asa-i?
iata ce spune Iisus Hristos "COMUNISTUL" :

"Cine nu este cu Mine este împotriva Mea și cine nu adună cu Mine risipește. "(Matei 12,30)
__________________
https://youtu.be/mvZARLkQmLk

Last edited by flying; 02.05.2010 at 15:55:20.