View Single Post
  #22  
Vechi 17.06.2010, 08:03:24
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de annajanette Vezi mesajul
Sunt curioasa cine ti-a spalat creierul, iarta-ma dar la asa gandire nu pot vb altfel. Pai din cz caprei vecinului s-au sinucis nu stiu cati, mor batranii ca n-au bani de medicamente, profesorii dupa 30 ani de munca sunt platiti ca niste salahori , de medici nu mai zic , samd ca sa isi fac dna UDREA vila in Franta, te rog nu mai raspunde ca ma faci sa vb urat si ma "forfoti" rau, asa cum te descrie bine username-ul ,....pls.
Eu te inteleg ca esti suparata si ca treci si tu prin vremuri grele,ca noi toti,dar,totusi nu inteleg de ce esti atat de incisiva,chiar si fata de alti membri ai formului.
Mie nu mi s-a parut ca Forfota te-a jignit cu ceva,ci doar si-a spus parerea.
Modelul nostru de urmat trebuie sa fie Domnul Iisus Hristos,care s-a lasat chinuit ingrozitor si rastiginit pe cruce si i-a iertat pe cei care au facut-o.
Nu spun ca trebuie sa stam impasibili atunci cand trebuie sa luam atitudine,dar de aici pana a dori moartea cuiva,fie el si un tiran precum Ceausescu nu e pur si simplu crestineste si degeaba te superi pe noi.
Moartea acelui om a fost o crima infaptuita chiar de ziua Nasterii Mantuitorului si nimeni nu poate schimba asta,iar armele crestinului nu sunt crima si ura,ci iubirea de Dumnezeu si oameni si luarea unei atitudini ferme,insa echilibrate si in care sa nu se uite niciodata ca suntem crestini.
Annajanette,noi trebuie sa detestam pacatul,nu pacatosul si trebuie sa intelegi ca raul de pe aceasta planeta nu va putea fi schimbat niciodata decat atunci cand vom invata sa ne iubim unii pe altii si intreaga Creatie a Tatalui.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote