View Single Post
  #21  
Vechi 04.01.2012, 11:41:03
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de OmuBun Vezi mesajul
Cel mai trist mi se pare faptul ca in plasa lor au cazut si dintre acei care inainte de a se antrena in dispute inutile, erau mai intariti in credinta decat acum.
Si mie mi se pare o mare indrazneala ceea ce se intampla pe acest forum, si din pacate nu doar la sectiunea "Secte si culte" ci si in alte sectiuni.
Ca si voi, sunt de parere ca trebuiesc ignorate toate mesajele lor, ca si cum nici n-ar fi postate. Daca nu-i vom mai lua in seama, se vor retrage singuri la un moment dat.
Ai perfecta dreptate in ceea ce spui, eu am mai atras atentia odata asupra acestor lucruri, dar nu s-a intamplat mai nimic, ba chiar au fost unii useri care nu stiu ce se intampla si au spus ca e totul bine.
Nu doar forumurile ortodoxe nu sunt asa (eu mai sunt pe un grup dar scriu foarte rar), dar si pe forumurile care nu sunt ortodoxe sau au un profil general e o atmosfera mult mai normala. Aceasta e o atmosfera daunatoare, doar cui ii pace sa se certe si ironizeze poate sa-i placa. Se spune ca omul se acomodeaza in orice loc adaptandu-se, dar intro atmosfera negativa te influentaeza tot negativ.
Solutia cu ignoratul e buna, asa scris si in Biblie, dar aici problema e ca e acelasi spatiu, nu ai unde sa pleci. De exemplu eu il ignor de mai mult timp pe userul Erethorn, dar acesta nu e normal, imi comenteaza ironic mesajele si a ajuns sa ma atace si sa ma numeasca sectar, desi nu vorbesc cu el.
Si mai e problema ca tot timpul intra cineva sa vorbeaasca, un user nou sau din cei vechi, asa ca ramane doar solutia sa scriem la topice cu vremea, ortodoxia din Indonezia si altele. Sau sa facem o greva de trei zile sau cum ne-a spus paritnele si sa parasim formul si sa ne mutam pe un forum cu adevarat ortodox.
Reply With Quote