Subiect: Apostolul Pavel
View Single Post
  #25  
Vechi 17.02.2013, 21:57:47
Pelerin spre Rasarit
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iana Vezi mesajul
Este minunat articolul. Mie si celorlalti care: "nu dorim moartea pentru că ne place viața, pentru că ne iubim casa, familia, opera noastră etc., iar atașamentul față de acestea este, de cele mai multe ori, excesiv" nu ne ramane decat sa ne punem intrebarea: de ce nu suntem pregatiti pentru aceasta mare trecere? Oricum ( din pacate) nu din acelasi motiv pe care-l invoca Sfantul Antonie cel Mare, care mai voia doar timp pentru pocainta. Am vrut doar sa atrag atentia (ca si dv) asupra articolului. Va multumesc, (spiritele incep, incet,sa se calmeze, nu stiu pana cand).
Ma bucur mult daca lectura acelui frumos articol v-a bucurat sufletul si v-a indemnat poate launtric spre o si mai de durata aprofundare a subiectului tratat,convins fiind ca rod bun va va aduce trairii credintei dvs in fiecare clipa.Daca va mai ingadui Domnul mai am multe de adus despre acest mare apostol,desi nu pot promite cand,micile si nesemnificativele mele postari incercand sa se inscrie intr-o idee a apostolului si anume ca dedicarea in viata crestina este un raspuns la harul si dragostea lui Dumnezeu si nu un mijloc de a-i capta bunavointa cu nevrednice incercari fara corespondent duhovnicesc interior.Numai bine,Dumnezeu sa va calauzeasca pasii.

Last edited by Pelerin spre Rasarit; 17.02.2013 at 22:00:57.
Reply With Quote