View Single Post
  #52  
Vechi 16.01.2014, 21:54:13
stoicadorina's Avatar
stoicadorina stoicadorina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 154
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirela.t Vezi mesajul
Astăzi 15 Ianuarie a trecut la Domnul o buna prietenă de-a mea, Elena (Coloma), după o lungă și grea suferință.
Dumnezeu să aibă milă de sufletul ei și Maica Domnului să mijlocească pentru ea, că tare mult o iubea.
Aprindeți vă rog o lumânare și pentru pacea adormitei roabei sale, Elena.



"Cu sfinții odihnește, Hristoase, sufletul adormitei roabei Tale, Elena, unde nu este durere, nici întristare, nici suspin, ci viață fără de sfârșit."
Pe Elena am cunoscut-o cand am fost in Israel impreuna cu Mirela si cu prietena noastra Loredana. Ne-am imprietenit imediat. Un sufelt gingas de artista, o persoana foarte culta si o femeie cocheta si o iubitoare de viata! Nu o voi uita niciodata asa cum nici pelerinajul la Locurile Sfinte nu-l voi uita. Ea este in cartea mea "De Florii in Tara lui Iisus" si vom avea o picatura de vesnicie impreuna. Ierusalim forever!
Dumnezeu sa o ierte si sa-i mantuiasca sufletul iar tu Mirela sa fii tare, stiu cat de mult ai pretuit-o si cat de mult a inseamnat pentru tine. Pune lacrima mea langa lacrima ta.ca sa ne fie plansul nostru impreuna pentru Elena. Condolenate!
Reply With Quote