View Single Post
  #3  
Vechi 10.03.2011, 13:59:31
Crestin_Simona
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Si totusi... Vezi mesajul
Insa m-am trezit cu o frica teribila in mine. Frica de ce? Nu stiu sa va spun! Pur si simplu un sentiment de frica!!! Era atat de suparat si venea asa de tare spre mine!!! Am citit pe diverse site-uri anumite interpretari insa nu cred nici macar o iota din ce scrie acolo! ...
... Dar de fiecare data cand imi aduc aminte ma trece un fior, si fiind acum singura acasa, parca imi e si frica sa merg dintr-o camera in alta.
ce credeti ca a vrut sa insemne acel vis? Va rog ajutati-ma cu sfaturi daca ati putea. Eu cred ca ajutorul Bunului Dumnezeu si a Sfantului Nectarie imi voi gasi linistea din toate punctele de vedere.

Ps: vroiam sa va mai intreb un lucru: eu nu am aici carti de rugaciuni , si mi le-am luat de pe net si le-am scrie pe un caiet. Crede-ti ca am facut bine?

Doamne ajuta !
Nimic nou sub soare!!!
Ai gustat un pic din batalia dintre rau si bine. Vrei sa-ti faci un bine mantuindu-ti sufletul iar cel rau te ,,ataca". Vad ca te-a impresionat tare si te cred, nu este un personaj foarte dragalas. Dar mai cred si ca Dumnezeu i-a ingaduit sa te incerce!
Totusi sfatul meu este ca sa nu dai importanta visului si cu atat mai putin interpretarilor - tot de la rau este. Pune-i eticheta de cosmar si gata.
Cat despre frica de a merge dintr-o camera in alta iti v-a trece. Sa-ti fie frica de Dumnezeu ca in rest, crede-ma noaptea exact asa arata camerele ca si ziua !!!

Cat despre rugaciuni daca sunt de pe un site ortodox este ok (poti si sa-ti listezi rugaciunile daca ai posibilitatea).
Reply With Quote