View Single Post
  #1569  
Vechi 15.04.2019, 12:57:22
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Deschide ochii si citeste cu atentie, nu cu inchipuirea ca ar scrie cum vrei tu.
Tu contrazici Scriptura, nu pe mine. Scriptura nu ispiteste pe nimeni.

19. Sau nu știți că trupul vostru este templu al Duhului Sfânt care este în voi, pe care-L aveți de la Dumnezeu și că voi nu sunteți ai voștri?(1Cor6,19)

Duhul Sfant este in toti cei care s-au botezat.
Daca ei pacatuiesc Duhul Sfant nu se ia de la ei, caci daca asa ar fi, dupa spovada ar trebui sa fie botezati din nou, dar prin spovada si impartasire ei sunt reabilitati.
Eu discutam cu tine nu cu scriptura. Probabil n-am știut cu cine vorbesc. Dar dacă vorbesc cu textul atunci susțin că n-am contrazis textul dat de scriptură din scriptură și nici n-am zis că el mă ispitește ci am rugat pe unii (foarte apostoli) să nu răstălmăcească scripturile căci făcând așa apar sminteli.

Analizând comentariul ''scripturii'' pe baza scripturii se înțelege că ea susține că neavând ce să reabilităm totuși prin spovadă și împărtășire ne reabilităm.

Nu e ciudată afirmația ta?.. scriptură dragă care vorbești pe baza scripturii răstălmăcind-o?


Elementul cheie era ''voi nu mai sunteți ai voștrii'' deci vezi omul se fură din Dumnezeu cu duh sfânt cu tot și apoi păcătuiește în însuși templul duhului sfânt, în creștin răstălmăcind scripturile închipuindu-și că el ar fi însuși scriptura, deci că e complet nevinovat și neispititor. Așa își risipește ajutorul acuzând colegii de forum, aruncând asupra lor vina călcării scripturii în ciuda faptului că aceștia n-au vrut decât să-l liniștească de la ''bucuria'' răspândirii ''bunei vestiri'' lansată nu de la Dumnezeu ci de la șarpe și de la gLume.

Păi bineînțeles că dacă am asculta de Dumnezeu, nu ne-am mai strica, dar dacă nu vrem să ascultăm de El și nici de scriptura trimisă de El, tu spui că ce? Că nu se va lua împărăția cerurilor de la noi și se va da unui popor care aduce roadă vrednică de Cuvânt?

Scriptură dragă, pe nume de cod Demetrius, ce anume vrei să spui că nu pot să te înțeleg?.. pe bază de scriptură.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote