View Single Post
  #10  
Vechi 13.06.2020, 15:36:59
MGTOW4life
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de TiberiuAdrian Vezi mesajul
@MGTOW4life - Eu nu cred ca femeia a fost creata cu acest scop de Dumnezeu. Ca asa este in ziua de astazi poate este adevarat. La fel este si barbatul. Nu generalizam si spunem ca toate sunt la fel. Eu cred si sper sa nu inteleg gresit dupa cum ai spus tu ca Barbatul este bun si femeia nu intr-o anumita speta. Da poate femeia este materialista si sexuala cum descrii tu, dar nici eu nu am fost mai bun si toti am fost perversi poate la un moment dat, si cu pasi marunti multumesc ca incep sa inteleg, si incep sa urmez o cale mai buna. La fel se poate intampla cu orice persoana.

Femeile sunt hipergamice iar bărbații poligami. Adică o femeie face sex cu 100 de bărbați dar rămâne gravidă doar cu unul. Pe când un bărbat poate să le lase pe toate 100 gravide. Din această cauză femeile își doresc dacă e cu putință bărbatul cel mai cel* din toate punctele de vedere. Deci nu nu suntem la fel, suntem total diferiți psihic, fizic, emotional etc. Aprofundeaza psihologic aceste aspecte și o să vezi viața cu alți ochi.

P.S. Nu e vorba de bine sau rău. E vorba de o imagine adică un mod de a fi. Plus sexualitatea se află la Dumnezeu altfel ne-ar fi creat fără sex dar Tatăl fiind iubire pură iar Mama sexualitate, Tatăl a fost lezat de ego-ul nostru sexual și așa am intrat în păcat.
Reply With Quote