View Single Post
  #19  
Vechi 27.06.2020, 14:46:13
bihoreanul.pacatos bihoreanul.pacatos is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.05.2020
Religia: Ortodox
Mesaje: 8
Implicit

Referitor la Poliție, ce să facă Poliția ? Să râdă de mine ? Eu m-am dus de bună voie și va zice că eu am încălcat regulile ei deci eu sunt de vină, așa ar zice. Că ea inițial așa mi-a zis ca totul este în regulă și m-a acuzat că de ce nu i-am spus toate problemele mele înainte de a începe lucrarea de magie. Eu de unde să fi știut ??

Ce dorea să-i scriu un roman despre toată viața mea în câteva mailuri ?!

Pe măsură ce mi-am adus aminte i-am mai scris. Apoi mi-a zis că am greșit și că am făcut mari probleme că nu am ascultat de ea și i-am mai scris despre ce probleme mai am și că va fi dezastru dacă eu nu voi comanda acea lucrare enorm de scumpă de sfințire.
Eu așa am fost de speriat încât am luat bani de la bancă și i-am trimis. După aceea a început cu alte tertipuri. Până într-un final mi-a zis că trebuie alți bani că cei din urmă dați de la bancă anterior sunt compromiși și că am de ales între două căi, fie să continui lucrarea cu ea fie să o lase neterminată ceea ce spunea ea că poate provoca dezastru în viața mea și a apropiaților. Eu atunci în data de 5 mai m-am speriat atât de tare încât chiar am crezut și începeam să mă consider vinovat deoarece nu doream ca să fiu eu de vină pentru ceea ce pot păți ceilalți așa că am mai încercat un împrumut și din fericire nu s-a mai putut face.

După toate cele ce s-au întâmplat, și ținând cont că e o vrăjitoare care știe meserie, consider că Dumnezeu m-a scăpat de ea prin asta, și de ajutorul ei, precum și de a primi ajutorul ei ce vine din partea diavolului. Eu asta consider acum !

De la bun început se vede că era cu draci vrăjitoarea asta pentru că a zis că doar românii sunt cei care nu ascultă și nu se supun regulile ei și că nu ascultă de ea și chiar acesta a fost motivul pentru care ea susținea că nu va mai accepta niciodată români.

Ceea ce vreau să vă întreb pe voi sunt următoarele lucruri. Care e diferența dintre aceste vrăjitoare de magie și babele de la țară care fac vrăji ? Că și pe la țară erau babe care făceau diverse ritualuri, legături, etc în diverse scopuri, dar niciuna nu îți dădea reguli sau alte cele !

Pe acel forum al vrăjitoarelor de pe care am și aflat despre asta din Polonia era un utilizator, cred că era o doamnă care a postat niște reguli din Voo-doo și Wicca despre acele lucrări de magie albă și zicea că așa sunt regulile că în 3 zile de la deschiderea aurei trebuie începută și plătită lucrarea că altfel fie trebuie închisă aura fie dacă se începe lucrarea trebuie plătită că dacă nu îi distruge viața la cei care au comandat-o ! De ce erau aceste reguli ?? Eu asta vreau să scot în evidență că regulile nu erau strict ale vrăjitoarei acesteia ci ale oricărei vrăjitoare care făcea astfel de lucrări și chiar se puteau găsi pe internet pentru cine se documenta.
De asemenea mai era o persoană care povestea acolo pe forum că a apelat la o vrăjitoare de magie albă să-i facă verificări la aură, apoi aia i-ar fi spus un preț cu care persoana asta nu ar fi fost de acord, așa că a solicitat verificare de la alt vrăjitor. Acela i-ar fi verificat aura și i s-a blocat deoarece în regulile acelea zicea ca timp de 28 de zile nu ai voie să apelezi la altă vrăjitoare. Și ea povestea pe forum că vrăjitorul i-a zis că vor fi dezastre în viața ei dacă nu va cere lucrare specială pentru deblocarea aurei și ea zice că nu a avut atâția bani să plătească și că nu a continuat. Dar a zis că de atunci viața i-a devenit foarte grea și cu mari necazuri.
Sincer nu aș crede că era un utilizator fals deoarece totuși vrăjitorii erau toți din străinătate iar forumul era în limba română unde postau utilizatorii impresii despre care vrăjitor știe meserie și se ține de cuvânt și care nu ! Și fiecare povestea pățaniile lui.
Dar acum, sincer, doar Dumnezeu mă mai poate scăpa de aici, și se vede că e diavolul în spatele puterilor acestor vrăjitori/vrăjitoare de magie albă chiar dacă ei nu consideră asta ci consideră că ritualurile magice pe care ei le practică sunt o altă cale de rezolvare a problemelor și de a intra în contact cu Dumnezeu și de a-I solicita ajutorul. Ei asta consideră dar după explicațiile marilor duhovnici din câte am citit, practic acești vrăjitori sunt doar niște înșelați care au căzut în astfel de capcane ale diavolului iar în spatele acelor ritualuri ei accesează energiile diavolului și solicită ajutor diavolului care îi înșeală și induce în eroare ca ei să creadă că este Dumnezeu ! Eu doar așa îmi explic acum.

Dar vreau să vă întreb, de ce la ei sunt atâtea reguli iar la vrăjitoarele clasice de pe la țară nu sunt ? Că doar ambele fac vrăji ! Știți ce cred eu ? Că ei au reguli pentru că lucrează standardizat ca să se păzească pe ei să nu pățească ceva, că de aceea o și duc atât de bine. La țară am auzit că era o vrăjitoare pe la noi prin zonă care dacă nu făcea ce zicea diavolul acesta o bătea. Nu știu cât e de adevărat, nu am cunoscut-o pt că e moartă de mult, eu spun acum doar ce mi-a povestit cineva despre ea. Și bănuiesc că aceștia de pe acel site și-au făcut niște standarde pt a se proteja pe ei !
Și tare mult puneau accent pe confidențialitate și mi-a interzis ca să spun ceva la cineva, și chiar de asta absolut toate regulile pe care le-am aflat și detaliile lor am vrut să le fac publice !

Ceea ce vreau să vă mai întreb și referitor la faptul că mai demult era un film făcut de Morgan Freeman denumit Povestea Lui Dumnezeu și în care se prezenta că era un om ce știa magie albă din Ucraina și că era foarte sărac și că prin aceste practici îi ajuta pe cei care apelau la el la costuri infime, doar cât să-și câștige el existența, și că acest om știa meserie și i s-a propus să stea la rang înalt în SUA dar a refuzat. Până la urmă pare a fi un om smerit, dar nu smerit în sensul ascezei Creștine a lui Dumnezeu, dar era un om smerit. Care e diferența ?
Deci cum e până la urmă cu acești oameni ?
Pe forumul acela al vrăjitoarelor am citit despre acest om din filmul lui Morgan Freeman și într-adevăr el există în acel film ca și om smerit și bine intenționat și care făcea și folosea ceea ce el cunoștea ca să facă bine la ceilalți și nu rău.
Dar cum clasificăm și explicăm acești oameni ? Deci el ajuta prin magie până la urmă și făcea bine oamenilor !

Eu rămân la părerea că de asemenea sunt înșelați care slujesc diavolului și sunt păcăliți.

Dar alții când le spui chestia asta nu te cred și zic că ești închis la minte, ei spunând că tot de la Dumnezeu este acel om cât timp face bine la lume și cât timp este smerit! Asta scria și pe acel forum că acești vrăjitori sunt de la Dumnezeu, acest lucru considerau și ei chiar vrăjitorii despre magie, că ei primesc prin ritualuri magice puteri de la Dumnezeu în scopul de a face bine și că de aceea doar când se fac ritualuri albe ei adică ritualurile folosite pentru a rezolva în scop benefic ceva prin magie, ei considerau că e de la Dumnezeu. Că așa vedeau ei că dacă fac acele ritualuri magice albe care sunt cele folosite pentru a face ceva în scop util sau bun puterea ar proveni de la Dumnezeu.

Dar dat fiind faptul cum s-a manifestat divinitatea din spatele lor, din spatele acelor ritualuri, în ceea ce am pățit cu această vrăjitoare care susținea tare și răspicat că e de la Dumnezeu ceea ce face ea precum și ajutorul primit prin acelea, se vede că duhurile ce o comandau sunt ale diavolului. Alte explicații nu mai am momentan dar trebuie buchisite bine toate.

Pe mine lucrurile acestea m-au băgat tare rău în ceață mai ales că nu le-am putut înțelege dar mai ales că nu mi-am putut explica funcționalitatea lor și proveniența puterilor din ele.

Mie doar de atât îmi pare rău că m-am băgat și că i-am mai cerut iar ajutorul deși după 2017 atunci când eram mai apropiat de Biserică și mergeam des la masluri mi-am dat seama că e diavolul în spatele lor și că ei consideră că este Dumnezeu doar prin faptul că sunt niște înșelați dar probabil bine intenționați să te ajute evident în condițiile impuse și regulile de acele ritualuri, care de fapt sunt date de diavol.

De atât îmi pare rău că am căzut iar și în luna martie a acestui an nu știu ce a fost în capul meu de am avut intenția să iau legătura iar cu ea, și știu că am stat pe gânduri vreo 2 săptămâni dacă să mai cer ajutorul la așa ceva practici sau nu, și aveam o mare reținere în a o face, până nu știu ce am făcut dar chiar i-am scris mail. După ce i-am scris mail, parcă am avut așa o boală pe ceea ce zic preoții când zic că magia albă e a diavolului și cei care o practică sunt oameni înșelați care au căzut diavolului și care-i păcălește despre originea puterilor și consideram că acolo e adevărul la ei nu la Biserică.

Chiar nu știu ce a fost în capul meu deoarece sincer vă spun că eram foarte împotrivă la aceste lucruri după toată experiența cu bioenergia din 2016, cu practicile budiste despre care am început să caut părerile și explicațiile creștine asupra lor și cu experiența din 2017.
Și țin minte că toate neînțelegerile mele s-au lămurit când în decembrie 2017 am citit Marii Inițiați ai Indiei și Părintele Paisie, și atunci datorită lui Dyonysios Farasiotis mi-am găsit eu explicația la toate curiozitățile mele. Apoi, acum în 2020 nu știu cum am putut da înapoi și să cad să dau la o parte și să-mi bat joc de ceea ce cunoșteam și am învățat în 2017 despre aceste practici și conștient că e de la diavol să solicit iarăși ajutorul slujitorilor lui și oamenilor înșelați de el doar ca să îmi rezolv niște probleme pe această cale mai scurtă decât cea a Bisericii, și am pățit ceea ce am pățit ! Asta regret eu, că m-am dus la așa ceva și că l-am lăsat pe Dumnezeu, nu ceea ce a zis vrăjitoare către mine, că a zis că eu trebuie să regret că nu am ascultat de ea și că dacă vor fi necazuri va fi din cauza că eu i-am călcat ei regulile. Oricum diavolul e subordonat lui Dumnezeu, că acum e cert că e diavolul în spatele magiei albe. Deci dacă Dumnezeu nu va îngădui nu voi păți nimic.

Să auzim de bine ! Doamne ajută !

Last edited by bihoreanul.pacatos; 27.06.2020 at 15:00:32.
Reply With Quote