Subiect: ce este moartea?
View Single Post
  #6  
Vechi 20.03.2007, 16:58:57
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Sal! Trebuie sa spun ca ai pus o intrebare la care nu cred ca iti pot raspunde concret, nu din rea vointa, ci din necunostinta. Dar iti pot raspunde ca daca as muri in timp ce iti scriu mesajul asta sau cel putin maine, nu am nici o garantie ca voi ajunge in Rai, pentru ca nu merit lucru asta in aceste momente. Daca vrei sa stii ce parere am eu despre intrarea mea in Rai peste mai mult timp imi este si mai greu sa-ti raspund la intrebare pentru ca nu stiu ce o sa fac eu in tot timpul care va trece de acum incolo pana cand voi muri. Stii ce mi se pare ciudat>? Uneori am impresia ca noi trebuia sa traim vesnic si sa nu murim si din cauza asta moartea mi se pare atat de stranie incat nu-mi vine sa cred ca la un moment dat o sa mor si o sa vad ce o sa fie dincolo de trupurile noastre, uneori sunt chiar curios sa aflu cum e modul de viata acolo, sa simt cealalta dimensiune, cea a lui Dumnezeu. Fie, impresiile astea le am rar si pentru putin timp, dar uite ca mi se intimpla din cand in cand sa ma gandesc si la asa ceva. Imi pare rau ca nu te pot lamuri, dar se pare ca de mine va depinde daca voi imi voi face intrarea sau nu! Pa.
Reply With Quote