View Single Post
  #15  
Vechi 06.10.2009, 01:46:40
archanghel
Guest
 
Mesaje: n/a
Smile

Citat:
Īn prealabil postat de Antoni0 Vezi mesajul
Islamul este lucrarea diavolului. Mantuitorul e vazut doar ca un simplu profet. Ei ne spurca Sfanta Cruce. Sa lasam minciuna new-age care zice ca toti ne inchinam aceluiasi Dumnezeu. Ei, datorita ratacirii lui Mohamed, traiesc in minciuna propovaduita de acesta.
Draga domnule,sti asa de bine ce este ?Ai studiat Coranul ? Daca da,poti sa postezi cele constatate,si te rog sa accentuezi invataturile care NU CORESPUND pentru a putea si noi sa intelegem.Ca eu spun ca daca invatatura lui Mahomed,este identica cu a lui Isus,atunci Mahomen a fost TRIMISUL SAU in mijlocul acelui popor.Nu o fi acesta adevarul,dar poate fi inteles si asa,daca vrem,dar,eu nu cunosc Coranul,si ca atare,nu pot sa terfelesc acea invatatura CACI NU O CUNOSC.Daca a-si cunoaste-o,atunci da.Pot sa spun,dar altfel...nu am cum.
PS:..El este ascuns in poruncile Sale.Si se vede daca IMPLINESTI poruncile,iar ce se vede,FARA implinirea poruncilor,este ''ceva''care s-a prefacut in inger de lumina.
Spre sfirsitul vietii sale,Mahomed a aprobat/pus mina pe sabie,dar nu mai era cine fusese,si invatatura sa a ramas.Dar fractiunile violente religioase,trag pe aceasta,din viata lui,pentru a justifica violenta.Mai multe nu stiu.
Amin.

Last edited by archanghel; 06.10.2009 at 01:53:11.