View Single Post
  #2  
Vechi 26.05.2011, 08:34:53
vintage
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de brindusa Vezi mesajul
intru rar pe forum de aceea imi cer iertare daca subiectul a mai fost discutat...
ma intreb, cum poti sa-ti ajuti si sa-ti iubesti aproapele cand acesta este un alcoolic?
i-am dat bani fara sa-i mai vad inapoi, l-am dus la spital cand i-a fost rau, i-am adus parintele acasa sa-i faca Sf. Maslu, l-am dus la biserica...
a fost la o clinica de dezalcolizare si s-a intors alt om, dar dupa nici o saptamana a reinceput sa bea... Iar eu ma simt o pacatoasa pentru ca mi-e sila de el si nu ma mai simt in stare sa-l ajut... Iertati-ma.
Buna, Brandusa! Si Doamne ajuta!
Ai un nume foarte fumos...
Uite ca sunt prima care-ti raspunde si imi cer scuze de la cei care ai fi fost mai indreptatiti sa inceapa seria de sfaturi... Dar sunt sigura nu se vor supara pe mine.
Vei primi de la prietenii de pe forum sfaturi folositoare, vei primi idei si solutii si de la credinciosi si de la atei. Toti iti vor da sfaturi cu cele mai bune intentii.
Imi pare rau ca ai astfel de necazuri, sunt cu gandul si sufletul alaturi de tine si de persoana cu probleme... Te inteleg... este un calvar! Dar se pare ca deja ai facut aproape tot ce se putea face pentru revenirea la normal a prietenului tau... Totusi, nu renunta la rugaciune, continua sa te rogi la Dumnezeu, la Maica Domnului, si la Sf. Parascheva. O prietena de pe forum (si nu numai ea) a primit mult, foarte mult ajutor de la la Sfanta Parascheva. Nu pregeta sa te rogi, tot timpul ! Se intampla minuni in urma rugaciunilor staruitoare, te asigur.
Si asa, ca informatie, intra pe site-ul acesta: http://iesireadinlabirint.wordpress.com/
unde ai sa gasesti informatii valoroase.
Iti doresc sa primesti raspuns bun la rugaciunile tale si Domnul Hristos sa se indure de tine si prietenul tau !
Doamne ajuta!
Reply With Quote