Subiect: aspectul fizic
View Single Post
  #6  
Vechi 22.07.2007, 23:53:00
erzbet erzbet is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2007
Mesaje: 535
Implicit

Imi place sa ma uit la oameni pe strada; si imi place cand vad oameni frumosi. Am trecut prin diferite perioade in ceea ce priveste vestimentatia..de la tricouri negre cu formatii, bratari cu tine, blugi negri, geaca de piele, la stilul mai hippy, floricele, margele, ii si esarfe colorate. Acum aleg ceea ce imi place.(inca sunt moarta dupa esarfe si geci de piele). Imi plac atat bocancii cat si balerinii. Imi plac parfumurile. Iarna imi place sa port negru si grena cu esarfe asortate, palton, cizme inalte, fuste si chiar pantaloni raiati. Imi place bunul gust si eleganta in general. Imi plac oamenii care stiu sa asorteze culorile. De obicei fac nota discordanta cu oamenii din jurul meu, pentru ca nu ma ghidez dupa tendintele modei. Nu as putea sa ma imbrac intr-un anumit stil impus pentru ca nu as mai fii eu. Aspectul meu fizic trebuie sa fie o oglinda a celui interior. Ar insemna sa fiu ipocrita daca as adopta stilul "religios"- fara machiaj, pensat, cu fuste pana in pamant(sa fiu sincera, unele im plac, dar cu siguranta ca cele care imi plac mie nu se incadreaza in acest gen), batic pe cap, camasi tepene si mai stiu eu ce.
Reply With Quote