View Single Post
  #519  
Vechi 20.02.2012, 16:08:37
Profetul de carton Profetul de carton is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Mesaje: 1.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de grasu77 Vezi mesajul
Nici nu verific autenticitatea afirmatiilor din articolul postat de dvs. Doar va reamintesc manifestarile profetilor biblici, postate de osutafaraunu, aici: http://www.crestinortodox.ro/forum/s...&postcount=493. Mai sunt si alte asemenea manifestari. Dupa cum vedeti, profetii biblici cadeau la pamant, tremurau, lesinau si zaceau bolnavi mai multe zile (adaug Daniel 8:27), etc. Aveti ceva impotriva acestor manifestari,personale, ocazionale, rare (nicidecum obisnuite)?
Daniel 8:27 Eu, Daniel, am stat leșinat și bolnav mai multe zile; apoi m-am sculat și mi-am văzut de treburile împăratului. Eram uimit de vedenia aceasta, și nimeni nu știa.”
-------------------------------------
A fost profetul Daniel in stare de inconstienta? a fost dus pe brate in pat? s-a dus singur, domnule.
Carismaticii care cad inconstienti, sunt profeti si primesc viziuni? Nici vorba!


Citat:
Observatie la adresa dvs.: v-ati luat de Ellen White, ati primit raspuns biblic si ati dat inapoi, revenind la carismatici (ca in bancul acela cu "bai, tu iar nu ai basca"). Acum, daca adventistii v-au tras putin de nas, ati revenit cu muscaturi la adresa Ellenei White. Considerati ca sunteti corect?
Spalati-va pe cap cu Hellen White si cu manifestarile ei, na!
Hellen White a fost o mare profetesa a Domnului, e bine? acum e bine? in definitiv, domnul Marius are dreptate, femeia a murit. Totusi fenomenul "reinnoirii carismatice" din zilele noastre are substrat ocult si daca un domn a deschis acest topic, nu as dori sa pierd ocazia de a trage un semnal de alarma pentru toti doritorii de astfel de "senzatii", sa analizeze bine inainte de a lua parte.