Subiect: Ajutor
View Single Post
  #15  
Vechi 20.07.2018, 22:47:49
Leon94 Leon94 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.07.2018
Mesaje: 9
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ali Baba Vezi mesajul
de regula sunt concis si explicit in ceea ce scriu, asa am fost si acum, nu am cum sa controlez si capacitatea de intelegere a cititorului.

evreii intorsi din exilul babilonian nu gaseau explicatia nenorocirilor care li se intamplau desi "respectau cu strictete toate poruncile", asa l-au inventat pe hassatan. pana la momentul ala nu exista nicio referire la o astfel de entitate in scrierile evreiesti, e vorba de sec 5-6 inainte de Hristos. reusesti sa intelegi ce am scris aici? fara sa calci pe de laturi?

despre altceva nu ma gandesc nicio clipa sa mai discut cu tine, mai intai trebuie sa demonstrezi ca esti capabil sa intelegi un text foarte simplu.

Nu este nici o problema daca nu vreti sa discutati cu mine. Nu v-am cerut decat sa clarificati primul mesaj, ceea ce nu ati facut in totalitate dar in fine.

Daca Satan a fost o inventie, atunci automat ca mare parte din Noul Testament, daca nu tot, e o inventie. Deci bateti unde am zis de la bun inceput.

Daca sunteti un ateu pus pe glume si nu vreti sa purtati o discutie serioasa, treaba dumneavoastra. In orice caz, mi se pare de prost gust ce faceti pe un forum crestin ortodox. O seara buna in continuare!
Reply With Quote